Ege Haberleri

EGE

  MÜZİKSEV açıldı

  Eray ARPAŞİN / İZMİR, (DHA)
  29.05.2011 - 20:57 | Son Güncelleme:

  İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) yaklaşık on yıllık çabasının ürünü olan MÜZİKSEV’in kapılarını tüm İzmirliler’e açtı.

  İKSEV’in 26 yıllık birikimini ismini taşıdığı kente kalıcı bir armağan olarak sunma arzusundan doğan MÜZİKSEV’in açılışı Filiz Sarper Eczacıbaşı ev sahipliğinde gerçekleşirken, Kültür ve Turizm Bakanı ertuğrul günay ve chp Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel ile eski bakanlardan Işılay Saygın da davete katılanlar arasında yer aldı. Geleneksel Türk sazları sergisi ve ses kayıtlarının yanı sıra İKSEV koleksiyonunda yer alan çeşitli dönemlere ve bestecilere ait notaların sergileneceği MÜZİKSEV, İzmirliler’den büyük ilgi gördü.

  Filiz Sarper Eczacıbaşı, “Temelini merhum Celasun Muşkara’nın kayıt koleksiyonunun oluşturduğu, plakların, kaset ve CD’lerin yanı sıra, başta Dr. Nejat Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması’na katılan eserler olmak üzere, özellikle çağdaş Türk bestecilerine ait değerli notaların ve müzik kitaplarının korunacağı ve dileyenlerin kullanımına sunulacağı MÜZİKSEV, müzik eğitimi alan gençlerin, araştırmacıların, müzikologların ve müziğe ilgi duyan kent halkının yararlanabileceği bir merkez olarak hizmet verecektir” dedi. MÜZİKSEV’de yıl içinde çeşitli konserler ve dinletiler düzenlenecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı