İZMİR HABERLERİ

Müzikli Şiir, Urla'dan başlıyor

DHA
26.03.2016 - 12:23Son Güncelleme :
DHA

Uzun yıllardır yurtdışında yaşayan caz sanatçısı Senem Diyici ve İzmirli şair Halim Yazıcı Urla'da “Caz Kedisi Project" adında bir 'müzikli şiir' gösterisine hazırlanıyor.

İzmirli şair Halim Yazıcı sıkı hayranlarından olduğu müzisyen Senem Diyici ile farklı bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Caza özel ilgisi olan Yazıcı kısa bir süre önce İzmir'e yerleşen Senem Diyici ile tanışınca iki sanatçı 'Caz Kedisi Project" adlı bir 'müzikli şiir' gösterisi hazırladı. Diyici'nin doğaçlama olarak seslendirip, vurmalı çalgılarla eşlik edeceği halk türkülerinden klasik Türk musikisine kadar uzanan caz formundaki müziğine Halim Yazıcı da kendi şiirleri ile eşlik edecek.

Yayın hayatına Nisan 2015'de başlayan “Caz Kedisi" adında bir şiir ve müzik dergisi çıkaran, “Beyaz Caz Sokağı" adlı iki toplu şiir kitabı olan Yazıcı, “Senem Diyici'yi uzun yıllardır takip ederim. Müzikli şiir' diye nitelendirdiğimiz bu özgün program daha şimdiden caz ve şiir severlerden büyük ilgi gördü" dedi.

İlki 1 Nisan saat 20.00'de Urla'daki Yorgo Seferis Art Gallery'de Caz Kedisi Project'in ilk dinletisi gerçekleştirilecek. Projeyi Marmaris, Kuşadası, İstanbul'daki diğer programlarla geniş bir zaman dilimine yaymayı hedeflediklerini dile getiren Senem Diyici ise “Yaşadığımız zor günlerin umutla, müzikle, edebiyatla birbirimize kenetlenerek ve üreterek aşılacağını düşünüyoruz. Ticari kaygıdan uzak, gerçekten hepimizin çok güzel vakit geçireceğine inandığımız müziğin enerjisiyle, şiirin naifliğini buluşturacağımız bu projede yer almak, hem bize hem de dinleyicilerimize iyi gelecek" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Müzikli Şiir, Urla'dan başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müzikli Şiir, Urla'dan başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı