Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Müzikholde gasp tuzağı

  Erdoğan PAÇİN/BURSA, (DHA)
  11.11.2009 - 17:03 | Son Güncelleme:

  BURSA’da çalıştıkları müzikholde, paralı müşterileri polis gibi davranan arkadaşlarıyla ormanlık alana kaldırtıp, burada para ve cep telefonlarını gasp ettiren Murat K. (37) ve sevgilisi Kadriye Ç. (47) yakalandı. Polis zanlıların talimatıyla paralı müşterileri kaçıran iki kişiyi arıyor.

  Bursa’da geçtiğimiz ocak ayında meydana gelen olayda, 700 TL emekli maaşını alan M.Ç. (50) eğlenmek için gittiği müzikholde görevli olan Murat K.’den yanına konsomatris göndermesini istedi. İddiaya göre M.Ç, masasına gelen Kadriye Ç.’nin isteği üzerine sevgilisi olan Murat K.’yi de yanlarına çağırdı. Gecenin ilerleyen saatlerinde oturduğu masada 275 TL hesap ödeyen M.Ç., garsonlara da 5’er TL bahşiş vermesini isteyen Murat K. ile tartıştı. Çıkan tartışma sonrası sinirlenen Murat K., Kadriye Ç. ile masadan kalkarken bir şişe bira daha içen M.Ç., gazinodan çıkıp yürüyerek evine gitmek istedi.

  Bu sırada kendilerini polis olarak tanıtan iki kişi M.Ç.’yi otomobile bindirip Demirtaş Mevkii’ndeki ormanlık alana getirip burada dövdükten sonra cebindeki 345 TL parası ve cep telefonu gasp etti. Zanlıların serbest bıraktığı M.Ç. kilometrelerce yol yürüyerek geldiği Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde tanımadığı bu kişilerden şikayetçi oldu.

  POLİS, 10 AY TAKİP SONUCU ÇÖZDÜ

  Bursa polisi yaklaşık on ay süren takip sonucu M.Ç.’nin kaçırılmasına neden olan kişilerin olay gecesi aynı masayı paylaşıp daha sonra tartıştığı Murat K. ile sevgilisi Kadriye Ç. olduğunu belirledi. Dün gözaltına alınan şüpheliler suçlarını kabul etti. Parası olan müşterileri arkadaşlarına bildirdiklerini, bu kişiler gazinodan çıktıktan sonra, polis gibi davranan arkadaşlarının otomobile bindirip ormanlık alana getirerek para ve üzerindeki eşyaları aldıklarını söyleyen zanlılar, “Parayı daha sonra paylaşıyorduk” dedi.

  Olayla ilgili soruşturma sürdürülürken, polis M.Ç.’yi kaçırıp para ve cep telefonunu gasp eden adı açıklanmayan 2 kişiyi arıyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı