Gündem Haberleri

  Müzik yüzünden komşu katliamı

  Şefik DİNÇ/İSTANBUL
  11.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kapı önünde müzik dinleyen genç kızı uyaran yeni evli komşu ile kardeşi, yaklaşık 15 kişinin saldırısına uğradı. Bıçaklanan 2 kardeş yaşamlarını yitirdi, genç kız ile 7 yakını gözaltında.

  Mimarsinan’daki Dolunay Sitesi’nde oturan Gülçin Opçik, önceki gece binanın önüne park ettiği otomobilinde bir süre oturarak yüksek sesle müzik dinledi. Bundan rahatsız olan alt kat komşusu Bülent Selim Yaşar (25), Gülçin Opçik’i uyararak müziğin sesini kısmasını istedi.

  Özür dilemeye çağırdı

  Görgü tanıklarının alkollü olduğunu ileri sürdüğü Gülçin Opçik, bir süre komşusuyla tartıştıktan sonra evin önünden ayrıldı. Bir saat sonra geri gelen Gülçin Opçik, tartıştığı komşusunu çağırarak "Aşağı inin, sizden özür dilemek istiyorum" dedi. On gün önce Gülcan Yaşar ile hayatını birleştiren Bülent Selim Yaşar, askere gitmeye hazırlanan kardeşi Semih Yaşar (21) ile aşağı indiğinde Gülçin Opçik’in yaklaşık 15 yakınının saldırısına uğradı. Yaşar kardeşler kavga sırasında vücutlarına isabet eden bıçak darbeleriyle hayatlarını kaybetti, akrabaları Behçet Yalım yaralandı. İki kardeşin cesetleri Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Polis, Gülçin Opçik’in de aralarından bulunduğu ikisi 18 yaşından küçük 7 kişiyi gözaltına aldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı