ANKARA HABERLERİ

Müzik yolculuğu sona erdi

Hürriyet Haber
03 Mayıs 2017 - 15:48Son Güncelleme : 04 Mayıs 2017 - 09:18

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen 34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Şef Gürer Aykal yönetimindeki Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nın MEB Şura Salonu’nda Mehmet Başman anısına verdiği konserle tamamlandı.

Hürriyet Haber

34. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Başman konuşmasında, “Her yıl, 4 Nisan’da vakıf kurucularımızdan Cenap And anısına düzenlediğimiz ve senfonik orkestra konseri ile açılan festivalimizin kapanış konserleri, bu yıldan itibaren vakfımızı ve festivalimizi bugünlere taşımış 28 yıllık başkanımız Mehmet Başman anısına yapılacak ve sizlerle 35. festivalimizde buluşacağız” dedi. ERKİN’İN 1. SENFONİSİ
Ankara, Başkent, Bilkent ve Hacettepe üniversitelerinin katkılarıyla gerçekleşen Devlet Sanatçısı ve SCA Müzik Vakfı Danışma Kurulu Başkanı şef Gürer Aykal’ın yönettiği kapanış konserinde ilk olarak; Johannes Brahms’ın  “Keman, Viyolonsel ve Orkestra için Konçertosu”, kemanda Hande Küden ve viyolonselde Nil Kocamangil’in solistliğinde Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nca seslendirildi. Ardından Ulvi Cemal Erkin’in 1946 yılında bestelediği ve yurtdışında çalınan ilk Türk Senfonisi unvanı taşıyan “1. Senfoni” seslendirildi. 

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Müzik yolculuğu sona erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müzik yolculuğu sona erdi haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:48
  • Akşam
   19:44
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı