Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Müzik tutkusu yaşama bağladı

  Mustafa ERCAN/DHA
  27 Kasım 2009 - 13:05Son Güncelleme : 27 Kasım 2009 - 13:05

  5 yıl önce beynindeki uru aldırmak için ameliyat olan ve bu sırada eşi tarafından terk edilen Meryem Çolak'ı müzik tutkusu yaşama bağladı.

  Yaşamı filmlere konu olabilecek Mersin'de yaşayan Meryem Çolak, 10 yıllık hemşireyken çok sevdiği müzik uğruna mesleğini bırakıp, 1993'te ilk kasetini çıkardı. Rizeli şarkıcı Çolak’ın hayatı, yaklaşık 5 yıl önce yaşadığı baş ağrılarıyla aniden değişti. Beyninde tespit edilen ur başarılı ameliyatla alınan ve halen kemoterapi gören Çolak, tedavi devam ederken, 15 yıllık eşi tarafından terk edildi. Yaşadığı sıkıntılara dayanamayan Çolak, yüz felci de geçirdi. Buna karşılık azimle tedavisini sürdüren Çolak, sağlığına kavuşup, yarım kalan müzik çalışmalarını sürdürdü.

  Hayata dört elle sarılan Çolak, 2006'da ‘Karayemiş Çiçeğum’ adlı 3'üncü albümü çıkarmasından kısa bir süre sonra beyninde ur saptandı. Kanser hastalığıyla sarsılıp, tedavisi süren Çolak, müzik tutkusu ile yaşama sımsıkı bağlandı. Müzik çalışmalarını sürdüren Çolak, geçen ay Senseç Müzik'te yapımcılığını Hasan Sinanoğlu'nun üstlendiği ‘Hemşin Yaylalarında’ adlı 4'üncü albümünü çıkarttı. Albümde Remzi Bekar, Mehmet Çolak, Yaşar Turna'nın eserlerinin yanı sıra Çolak'ın söz ve müziği kendisine ait 6 eseri de yer aldı.

  Müzik aşkı ve 15 yaşındaki oğlu Oğulcan'ın kendisini hayata bağladığını belirten Çolak, kasetinin çıkmasına karşılık promosyon ve tanıtımın yeterince yapılmadığından yakınarak, şunları söyledi:

  “Unkapanı, kurt kapanıdır. Bütün genç kızlar, delikanlılar, malını mülkünü satıp oraya gelenler berbat bir durumdadır. Ben de o mağdurlardan biriyim. Unkapanı'nda kandırıldım, aldatıldım. 4'üncü albümüm piyasaya çıktı, fakat herhangi bir promosyon olmadığı için ses getiremedim. Promosyonun olabilmesi için büyük paralar harcamam lazım. Kanser tedavisi görüyorum, beynimden tümör alındı. Halen tedavimi sürdürürken kasetimin tanıtımı için para harcayamıyorum. Ayakta durmak için müziğe sarıldım. Müzik benim yaşam kaynağım. Artık benim işim müzik oldu. Ben hiçbir hastalıkla ölmeyeceğim, Karadeniz türküleri söyleyeceğim. Çünkü müzik bana yaşama gücü veriyor. Ben ancak böyle yaşayabilirim.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı