Ege Haberleri

EGE

  Müzeyyen Senar korkuttu

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (Muğla) (DHA)
  01 Ağustos 2012 - 11:29Son Güncelleme : 01 Ağustos 2012 - 11:28

  Bodrum'da kızı Feraye ve oğlu Ömer Işıl ile yaşayan Türk Sanat Müziği’nin duayenlerinden Müzeyyen Senar rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

  Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi 94 yaşındaki Müzeyyen Senar bugün halsizlik ve idrar yapmada sorun yaşaması nedeniyle oğlu Ömer Işıl tarafından Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tetkiklerin ardından Senar’a İdrar Yolu Enfeksiyonu (Üriner Sistem Enfeksiyonu) tanısı kondu. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gamze Cengiz tarafından tedavisi yapılan Senar’ın bir gün gözlem altında tutulacağı öğrenildi. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gamze Cengiz tarafından yapılan yazılı açıklamada, Senar'ın genel durumunun gayet iyi olduğunu belirtilerek “İdrar Yolu Enfeksiyonu (Üriner sistem enfeksiyonu) geçiriyor. Buna bağlı çok yüksek olmayan ateşi var. Hafif bir akut böbrek yetmezliği var. Tedavisini düzenledik, en kısa sürede taburcu etmeyi planlıyoruz” denildi.

  Özel Bodrum Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Abdullah Servet de Müzeyyen Senar’ın rahatsızlığının enfeksiyona bağlı olması nedeniyle antibiyotik tedavisine başlandığını vurguladı. Servet, Senar'ın tedaviye olumlu yanıt verdiğini, uzman doktorlar tarafından da gerekli kontrollerin yapılacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı