« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Müzemize kupa getireceğiz

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek Medical Park Trabzonspor'da, kulüp başkan yardımcısı Zeyyat Kafkas, 5 yıl içinde müzelerine şampiyonluk kupası getirmek niyetinde olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Zeyyat Kafkas, Trabzonspor tarihinde bir ilki gerçekleştirerek bu sezon Beko Basketbol Ligi'ne yükseldiklerini belirtti. Kafkas, “Beko Basketbol Ligi'ne yükselmekle işimiz bitmedi. Bu ligde kulübümüzün marka değerine yakışır şekilde mücadele etmemiz gerekiyor. Bu anlamda başkanımız Saner Ayar, asbaşkanımız Celil Hekimoğlu, genel direktörümüz Doğan Hakyemez ve baş antrenörümüz Aleaddin Yakan'dan oluşan komite çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Basında bazı oyuncuların isimleri kulübümüzle anılmaya başladı. Ancak taraftarlarımız sadece bizim söylediklerimize itibar etmelidir” dedi.

Beko Basketbol Ligi'ndeki ilk sezonda ilk 5 içinde yer almayı hedeflediklerini vurgulayan Kafkas, şunları söyledi:
“Trabzonspor'un adının geçtiği her yerde başarı olmalıdır. Biz lige çıktıysak önümüzdeki yıl ilk 5'e oynamak zorundayız. 'Ortalarda duralım' mantığı bize göre değil. Sezonu ilk 5 içinde tamamlayıp Avrupa Kupalarına katılmak amacındayız. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Ancak geniş düşündüğümüzde ise 5 yıl içinde müzemize şampiyonluk kupasını getirmek niyetindeyiz. Yeni sezonda Beko Basketbol Ligi'ne ciddi anlamda renk getireceğiz. Bu donanıma sahibiz, şehir bunu bekliyor. Lige keyifli bir takım geliyor.”

Trabzon'da yeni spor salonu yapıldığını da ifade eden Kafkas, “Önümüzdeki sezon yeni 7 bin 500 kişilik salonumuz da bitiyor. Böyle bir salonun yapılmasıyla yoğun bir taraftar desteği altında maçlarımızı yapacağız. Ayrıca gittiğimiz her yerde dolu tribünlere oynayacağız. Bunun örneklerini defalarca gördük. Bu basketbol için önemli bir olay” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz