"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Mutluyuz, derdimiz yok ve seni seviyoruz

Merhaba Güzin ablacığım, seni her gün okuyor, sevgiyle izliyoruz. Seni çok başarılı buluyoruz ve kutluyoruz. Bizim bir derdimiz yok Allah'a şükürler olsun. Ama inan senin köşeni okurken, ne dertler var diye üzülüyoruz. Dertli olanlara yardım ettiğin için seni kutluyoruz. Çalıştığım işyerinde bir grubuz, hem çalıştığımız personel iyi, hem de patronumuz çok iyi. Sana böyle bir mutluluk mektubu göndermek istedik. Sevgilerle.

<ı> Antalya'dan Sevinç

* * *

Sevgili Güzin abla, ben 17 yaşında bir genç kızım. Seni uzun süredir okuyorum. Sana sürekli dertli insanlar başvuruyor. Ama ben farklı bir faks yolluyorum. Belki de şaşıracaksın. Benim bir derdim yok. Ama seni çok seviyorum. Sanki ikinci annem gibisin. İnşallah bu mesajım seni rahatlatır. Çünkü pek çok dertle uğraşıyorsun, hep sorunlara cevap vermeye çalışıyorsun. Ben de canını sıkmak istemiyorum. Tersine bir mesaj yollamak istedim. Ama vaktini ve köşeni fazla işgal etmeyeyim. Kısa keseyim, çünkü cevap vermen gereken binlerce insan vardır. Onların hakkını almayayım. Seni çok seviyorum ve Hürriyet Gazetesi'ne bu yüzden çok teşekkür etmek istiyorum. Seni bize kazandırdığı için!

<ı> İstanbul'dan Rumuz TanıtımCANIM
kızlarım, galiba pek sulu gözlü oldum, çünkü bu mektuplarınız gözümü yaşarttı. Neredeyse zırıl zırıl ağlayacağım. Çünkü bu mutluluk mektuplarına, dediğiniz gibi pek alışık değilim. Eh ne de olsa yılların dert ablasıyım. Benim görevim bu. Bana elbette dertliler yazacak, ama bunu düşünüp beni bir an olsun ferahlattığınız için ben de size kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum. Bana yazdıklarınız beni yeniden umutlandırdı. Hálá böyle yüreği sıcacık gençler olduğu için, hálá bu dünyada ‘‘mutluyum’’ diyebilen insanlar olduğu için. Demek ki mutluluk öyle çok uzağımızda değil. Önemli olan azla yetinmek ve küçücük kıvılcımlardan mutluluk payı edinebilmek. Bunları okurlarımla bu yüzden paylaşmak istedim. Ben de dertli de olsanız, dertsiz de hepinizi çok ama çok seviyorum.
X