Gündem Haberleri

  Mutluyum kırgınlık yok

  Hürriyet Haber
  25.05.2010 - 00:06 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, devir teslim töreninin ardından Deniz Baykal’ı Beysukent Angora Evleri’ndeki konutunda ziyaret etti.

  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAYKAL'A ZİYARET / FOTO GALERİ

  Kılıçdaroğlu’na ziyaretinde yeni yönetimde Genel Başkan Yardımcısı olarak görev alması beklenen Gürsel Tekin eşlik etti. Görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü. Baykal görüşmede, “Kurultayı büyük bir dikkat ve mutlulukla izledim. Müthiş bir heyecan vardı. Umarım bu heyecanı devam eder; partiyi iktidara getirecek bir süreçle tamamlanır” dedi. Baykal, Önder Sav’la ilgili bir değerlendirme yapmadı. Baykal, Kılıçdaroğlu ve Tekin’in, “Bir emriniz, ricanız olursa her zaman hizmetinizdeyiz” jestine, “Rica ederim. Öyle şey olur mu? Gözlerinizden öpüyorum sizin ve arkadaşlarınızın” dedi.

  ‘CHP 001’i sordu

  Baykal’ın Kılıçdaroğlu’na sorduğu sorulardan biri de eski makam otomobili oldu. “CHP 001 plakalı başkanlık makam aracı ile niye gelmedin?” diye soran Baykal’a Kılıçdaroğlu, “Daha hazırlanmadı. En kısa sürede kullanmaya başlayacağım” yanıtını verdi. Deniz Baykal’ın sorduğu sorulardan biri de, “Başbakan hâlâ aramadı mı?” oldu.

  İkram Olcay Hanım’dan

  Kılıçdaroğlu, buluşma sonrası yaptığı açıklamada, “Sayın Baykal’ı son derece iyi ve moralli gördüm. Keyifli bir sohbet oldu. Çay kahve içtik, Olcay Hanım ikramlarda bulundu. Son derece mutluyum. Herhangi bir kırgınlık söz konusu değil” dedi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Sayın Baykal’ın önerileri oldu. O önerileri de tabii dikkate alacağız. Yarın (bugün) Zonguldak’a gideceğimi söyledim. Kendisine ‘Sık sık gelebilir miyim, başvurabilir miyim?’ diye sordum. ‘Bundan onur duyarım’ karşılığını verdi. Bir iki konuda kendisinin düşüncelerini, görüşlerini aldık. Bundan da son derece mutluyum.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı