« Hürriyet.com.tr

Mutluluk elçileri

Coca-Cola, “Mutluluğa Kapak Aç” kampanyası kapsamında “Expedition 206” projesini başlattı. Destek bekleyenler arasında, Türk kızı Erin Zeynep Güler’in yer aldığı “WOW!” takımı da var. Projenin detaylarını, Güler anlattı.

Servet YILMAZ
X

* Coca-Cola mutluluk elçilerinin görevleri neler?    

- Coca-Cola, “Mutluluğa Kapak Aç” kampanyasını en iyi şekilde temsil edecek üç elçiyi 365 günde 206 ülkeye gönderecek. Mutluluk elçileri, gittikleri her ülkede tanıştıkları insanlarla mutluluk kavramını paylaşacak. Ayrıca farklı kültürlerdeki insanların mutluluk sırlarını araştırıp dünyaya yayınlayacak. Üçer kişiden oluşan üç takım var. Benim takımımın adı “WOW!”.

* Peki Erin Zeynep Güler kimdir ve bu projeye nasıl dahil oldu?     

- Ben Kanada doğumlu bir Türk’üm. 1992-1998 yılları arasında İstanbul’da yaşadım, Robert Koleji’nden mezun oldum. Geçen sene bir PR firmasında pazarlama müdürü olarak çalışıyordum. Bu pozisyonu bıraktım ve eşimle birlikte bir yıllık dünya turuna çıktık. şimdi Toronto’da yaşıyorum. Hem seyahat konulu romanımı basacak bir yayınevi arayışındayım, hem de seyahat blog’um üzerinde çalışıyorum. Yazılarım, “Lonely Planet” adlı bütün dünyada kullanılan seyahat rehberlik kitaplarına dahil edildi. “Expedition 206” projesi için bir ay önce Coca-Cola’ya başvurdum ve kabul edildim.

BİR HAFTADANAZ SÜRE KALDI   

* WOW! takımı nasıl bir araya geldi?        


- Bizim takım iki kız, bir erkekten oluşan tek takım. Diğerleri iki erkek, bir kızdan oluşuyor. WOW! kendi hazırladığımız promosyon filminden sonra Coca-Cola tarafından seçildi. Brendan Amerikalı ve Çin’de birinci sınıf öğretmeni. Greer ise reklamcılık ve film prodüksiyonuyla uğraşan bir Avustralyalı. “World of Wonderment” sloganı üzerinde çalışıyoruz. Ama asıl sloganımız, “Sen sen olduğu için ben benim” (I am because you are). Oylamanın sonuçlanması için bir haftadan az bir süre kaldı. Bizim takımımızı desteklemek için www.expedition206.com/teamwow’a oy verebilirsiniz!

* Bir mutluluk elçisinin Türkiye için yapacağı en iyi şey nedir? 

- Türkiye’yi en doğ-ru şekilde dünyaya tanıtmak…

EN SEVDİĞİM ÜLKE TÜRKİYE 

*Seyahati sevdiğinizi söylediniz. Şimdiye kadar hangi ülkeleri gezdiniz?

-Annemle babam Türk oldukları için, hayatım boyunca Türkiye ile Kanada arasında gidip geldim. 2002 yılında Toronto'nun York Üniversitesi'nden mezun oldum, sonra bir aylığına kendi başıma Almanya, İspanya ve Yunanistan'ı gezdim. Bir haftalığına Küba'ya gittim. ama en uzun yolculuğum ve en mutlu günlerim, geçen sene bir yıl boyunca Kanadalı eşimle Avrupa, Asya ve Ortadoğu'daki 22 ülkeyi gezdiğimiz zamandı. Bütün bu ülkeleri gezdikten sonra en sevdiğimiz ülkenin Türkiye olduğunu fark ettik.

Kaynak: Servet YILMAZ

Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal San Sebastian’ı anlattı
Gastronomika'da Neler Yaşandı?
San Sebastian’da Nerede Ne Yenir?
San Sebastian'da Ne Yapılır?
San Sebastian: Yeme-İçme Cenneti
Seyahat Listenizin İlk Sırasına Alın