Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mutluluğu Beşiktaş'ta buldum

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın dünyaca ünlü futbolcular almasının kendilerini korkutmadığını belirten milli kaleci, "Şampiyonluk kesinlikle Beşiktaş’ın olacak" dedi.

Röportaj: İsmail ER
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’den sürpriz biçimde Beşiktaş’a transfer olan kaleci Rüştü Reçber, siyah beyazlı takımda daha mutlu ve huzurlu olduğunu söyledi. Şampiyonluk yarışındaki rakipleri Fenerbahçe ile Galatasaray’ın dünyaca ünlü futbolcular transfer etmesinin kendilerini korkutmadığını belirten Rüştü, "Şampiyonluk kesinlikle Beşiktaş’ın olacak" dedi.

Siyah beyazlı takımda umduğundan daha güzel bir ortamla karşılaştığını vurgulayan Rüştü, "Tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Beni çok iyi karşıladılar. Şu ana kadar her şey mükemmel gidiyor. Çok mutluyum. Takım içerisinde oluşan bu olumlu havayı geliştirerek, bunu başarıya dönüştürmeliyiz. İlk hedefimiz Şampiyonlar Ligi elemesini geçmek. Ardından, Süper Kupa, lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupası’nı kazanmak istiyoruz. Rakiplerimiz kimi alırsa alsın, şampiyonluk kesinlikle Beşiktaş’ın olacak" diye konuştu.

Kalecilerin Türk olması güzel

Beşiktaş’taki üç kalecinin de Türk olmasının kendisi açısından sevindirici bir durum olduğunu vurgulayan Rüştü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Büyük bir takımda kalecilerin tamamının Türk olması benim uzun yıllardır görmek istediğim bir tablo. Murat Şahin 10 yıldır tanıdığım, kendini ispat etmiş bir kaleci. Hakan ve Atilla da çok yetenekliler. Benim şahsi görevim, onların bu camiada kalıcı olmalarını sağlamak."

Rüştü,
antrenmanlarda en çok çalışan futbolculardan biri olmasının olağan dışı bir durum olmadığını belirterek, "Burada özel bir şey yapmıyorum. Her zamanki çalışma tempom bu. Böyle olmasam zaten buralara gelemezdim. Kimse kimseyi kaşına gözüne bakarak oynatmaz. Ben de azimle çok çalışarak buralara geldim" dedi.

Bırakacağım zamanı bilirim

Futbolda hedeflerinin henüz bitmediğini ve kendisini iyi hissettiği sürece oynamak istediğini vurgulayan tecrübeli kaleci, "Ben şu anda kendimi kariyerinin ortasını geçmiş ama sonuna gelmemiş bir futbolcu olarak görüyorum. Hedeflerim henüz bitmedi. Allah’ın bana verdiği yeteneği sonuna kadar kullanmak istiyorum. Ama reflekslerimde ya da başka bir yeteneğimde eksiklik gördüğüm an futbolu bırakırım" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe’yi yeneceğiz

BEŞİKTAŞLI Rüştü Reçber, eski takımı Fenerbahçe’nin kendisinin eksikliğini hissedip, hissetmeyeceğini zamanın göstereceğini vurgulayarak, "Oynayacağımız ilk resmi maçın Fenerbahçe ile olması ilginç bir tesadüf oldu. Ben o Süper Kupa maçında forma giyersem elimden geleni yapacağım. İnanıyorum ki o maçta galip gelen taraf biz olacağız" dedi.

RÜŞTÜ Reçber, bir Türk futbolcusu olarak her zaman Türk teknik adamlarla çalışmayı tercih ettiğini belirterek, bu bakımdan Ertuğrul Sağlam’la daha rahat çalıştığını söyledi. Milli kaleci, "Ben yabancı kaleci veya teknik direktör gelmesine karşı değilim. Taffarel, Simoviç, Hagi gibi değerler gelsin. Ben bunların dışındakilere karşıyım. Gelenlerin bizden üst seviyede olması lazım. Bir Türk futbolcusu olarak her zaman yerli hoca ile çalışmak isterim, çünkü arada kimse olmuyor. Ne derdiniz varsa direkt anlatabiliyorsunuz. Yanlış anlaşılmalar olmuyor.

Ertuğrul Sağlam ile Zico’yu karşılaştırmanın bir anlamı yok. Ancak, ben geçen yıla oranla yeni hocamla çok daha rahatım"
dedi.

34 yaşındaki Rüştü, aralarında fazla bir yaş farkı bulunmayan Ertuğrul Sağlam’ın (38) hırslı bir teknik direktör olduğunu ve onun önderliğinde büyük işler yapacaklarını da iddia etti. Rüştü, "Ertuğrul hoca hırslı ve iyi bir teknik direktör. Son dönemlerde şampiyonluk yakalayamayan bir takımın başına gelmesi, kendisini ayrıca motive etmiş durumda. Biz onun önderliğinde çok büyük işler başaracağız" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler