"Ayşegül Domaniç Yelçe" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşegül Domaniç Yelçe" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşegül Domaniç Yelçe

Mutlu yıllar

Merhabalar sevgili okurlar. 2012 yılının bu ilk yazısında sizlerle dertleşmek, bazı anılarımı paylaşmak istiyorum.

İlk kez 1969 yılına girerken birlikte kutlamıştık yeni yılı Özer’le. Şeffaf bir kutu içinde tek bir kımızı gül hediye etmişti bana. Gülün yaprakları arasında küçücük bir kırmızı kutu, kutunun içinde de inci bir kolye vardı. On altı yaşında bir genç kız için inanılmaz bir hediye idi. O gün, yalnızca on beş dakika görüşebilmiştik. Hayatım boyunca hiç unutmayacağım bir on beş dakika…

 

Sonraki yıllarda, hep birlikte karşıladık yeni yılı, ta ki bu yıla kadar...2012 yılına yanımda Özer olmadan girdim. Yaşadığım sürece, bundan sonraki yıllara da hep yanımda O olmadan gireceğim. Keşke bu durum değişebilecek olsa… Ama değişmeyecek… Belki ben alışacağım bu duruma, hepsi o kadar.

 

Özlemek güzel bir duygu aslında. Ama hiç gelmeyeceğini, daha doğrusu gelemeyeceğini bildiğiniz birini özlemek acı veriyor insana. İşte bu acıya sığınarak özür diliyorum sizlerden bugün, istediğim gibi bir yazı yazamadığım için.

 

Engellerimizi hissettirmeyecek, engelsiz bir yaşam dileği ile, MUTLU YILLAR…

Mutlu yıllar

 

X