Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mutlu sona ulaşacağız

Bursaspor'un kaptanı Ömer Erdoğan ve başarılı golcüsü Turgay Bahadır, ikinci yarı için hazır olduklarını ve mutlu sona ulaşan tarafın yine Bursaspor olması için çalışacaklarını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bursaspor'un tecrübeli kaptanı Ömer Erdoğan ve golcü futbolcu Turgay Bahadır, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. İkinci yarıda yarışın daha da kızışacağını ve oynanacak maçların telafisinin olmayacağını belirten futbolcular, deplasmanda oynanacak Konyaspor maçı ile ligin ikinci yarısına galibiyetle başlamak istediklerini söylediler.

"İKİNCİ YARI ZOR OLACAK"

İkinci yarının daha zorlu geçeceğini ifade eden kaptan Ömer Erdoğan, "İnşallah iyi başlarız ve mutlu sona ulaşırız. Zor bir maçla deplasmanda başlayacağız. Rakibimiz önemli transferler yaparak güçlendi ama bizim de iddiamızın devam etmesi için galibiyetle dönmemiz şart. Bunu da başaracak güçteyiz. Tüm takımlar için zor bir ikinci yarı olacak. Telafisi olmayan maçlar oynanacak" diye konuştu.

"TARAFTARIN EKSİKLİĞİ"

Kupadan elenmekten dolayı çok üzüldüklerini belirten Ömer Erdoğan, "İstanbul Belediye iyi bir takım. Yaptığı transferlerle de güçlendi. Biz o maçta taraftarın eksikliğini çok hissettik. İstediğimizi yapamadığımız maçlarda taraftarın etkisi büyük oluyor. Ama bu bizim mazeretimiz olamaz tabi ki. Artık tamamen lige konsantre olmuş durumdayız" dedi.

"3 TAKIM ARASINDA GEÇECEK"

Yarışın 3 takım arasında geçeceğini belirten Kaptan sözlerini şöyle tamamladı; "5 puan farkla Trabzon en avantajlı takım. Ama onlar içinde zorlu maçlar olacak. Şu an için bakılırsa şampiyonluk bizimle birlikte Trabzon ve Fenerbahçe arasında geçecek gibi gözüküyor. Ama 3 puanlı sisteme göre ne olacağı belli olmaz. Diğer takımlara saygısızlık olmasını istemem ama puan farkını kapatacaklarını sanmıyorum."

PLAYSTATİON'DAKİ GİBİ OLMUYOR

Takımın golcü futbolcusu Turgay Bahadır'da ikinci yarını zorlu olacağını ve bunu bilerek çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, "Kupa maçında gol yollarında etkili olamadık. Playstation'da ki gibi olmuyor tabi maçlar. Forvet olarak daha fazla gol atmak, takıma daha fazla katkı sağlamak istiyorum ve bunu için çalışıyorum" dedi.

FORMA SAVAŞI KIZIŞACAK

Takıma yapılacak olan forvet takviyesi ile ilgili de konuşan Turgay, "Takıma katılacak olan oyuncu beni motive ediyor. Tecrübeli bir oyuncu geldiğinde ondan öğreneceğimiz çok şey de oluyor. Forma savaşı kızışacak ama rekabet her zaman iyidir. Miller çok iyi bir oyuncu. Bizim için bir şans olur onun gelmesi" diye konuştu.