« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mutlu son böyle geldi

DÜNYA futbolunda son dönemde önemli değişimler yaşanıyor. Geçen sezon Wolfsburg, Almanya’da mutlu sona ulaştı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Bu sezon Hollanda’da Twente şampiyonluk ipini göğüsledi. Bursaspor ise dört büyükleri solladı, mütevazi kadrosuyla tarih yazdı. Başkan İbrahim Yazıcı ve yönetimi, Ertuğrul Sağlam ile ekibi, sahada yüreklerini ortaya koyan futbolcular kenetlenerek, arkalarına aldıkları büyük taraftar desteğiyle Türkiye’nin 5’inci büyüğü oldu.

Futbolcularım mağdur olmasın

Bursaspor’un başarısında büyük pay sahibi olan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, yeşil beyazlı takım için kolları sıvarken, kendi projelerini ve hedeflerini en iyi şekilde uygulayacağı bir atmosfer yaratmakta kararlıydı. Bursaspor’a imza atmadan önce Başkan İbrahim Yazıcı’dan tek şey istemişti, “Bütün oyuncularıma karşı maddi yükümlülükleri yerine getirin, bizler de şampiyonluğu hediye edelim” demişti.

Transferde hedefi tam 12’den vurdu

SAĞLAM, yardımcılarıyla dünyanın dört bir yanında oyuncu bakarken kulübün ekonomik bütçesini de düşünüyordu. Öyle oyuncular alınmalıydı ki hem zafere koşulacak hem de kulübün kasası zorlamayacaktı. Ali Tandoğan, kendisinden önce yeşil beyazlılara gelmişti. Ona çok güveniyordu. Ali de Sağlam’ın kendisine olan güveni boşa çıkartmadı. Antrenör Birol Berkem’in Arjantin’de uzun süredir izlediği Batalla da Bursasporlu oldu. Trabzonspor kaptanı Hüseyin’e kucak açan Sağlam, Beşiktaş’tan Zapotocny’i de kiraladı. Kayserispor’dan Turgay’ı da ısrarla istiyordu. Kafasındaki isimlerle çalışacaktı ve mutluydu.

Mesele kümede kalmak değil devleri geçmek

YENİ sezona umutlu başlanılmıştı. “Nasıl kümede kalırız” düşüncesi artık, “Devleri nasıl geçeriz” noktasına gelmişti. Sağlam’ın düşüncelerini oyuncular da benimsedi. Huzurlu bir hava vardı takımda ve bu artık sahadaki performansa ve sonuçlara da yansıyordu. Artık tüm sporseverler dört büyüklerin dışında şampiyonluk adayı olarak tek bir takımı Bursaspor’u görüyorlardı.

YARIN: Kadıköy’deki dönüm maçı


Bunları da Beğenebilirsiniz