Ege Haberleri

  Mutlu garsonun ikinci kitabı yolda

  Hürriyet Haber
  02.07.2015 - 01:32 | Son Güncelleme:

  İZMİR Üniversitesi öğrencileri, Kadın ve Toplum dersi kapsamında, hayatındaki kırılma anını "32 yaşına doğru garson ve mutlu" yazısı ile kaleme döken ve "Garson ve Mutlu" kitabı ile kısa zamanda önemli bir okuyucu kitlesine sahip olan yazar Fulsen Türker'i ağırladı. Artık yaşamını Datça'da sürdüren ve garsonluğa devam eden Türker, ikinci kitabının hazırlık sürecinin devam ettiğini söyledi.

  Hayatı boyunca kendisinden beklenenleri yerine getirdiğini, ancak mutlu olmanın yolunun, biçilen toplumsal rollere uyum sağlamaktan geçmediğini gördüğünü söyleyen Türker, "Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümü'nden mezun oldum. Yüksek lisans yapmam gerektiğini söylediler, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine yüksek lisans yaptım.

  Mutlu garsonun ikinci kitabı yolda

  Lacivert döpiyesler giyip bankalarda, şirketlerde çalıştım ama şimdiki kadar mutlu olmadım" dedi. Çalıştığı şirketten maaşını alamaması nedeniyle işten ayrıldığını ve garsonluk yapmaya başladığını anlatan Türker, "Madde bağımlılıklarımızdan kurtulmamız lazım. Evdeki LCD televizyondan, akıllı telefondan, statümüzü belirleyen iş yerindeki koltuktan, giymediğimiz 25 etekten kurtulduğumuzda, sadece yeterli olan eşya ve sıfatlarla yaşamaya başladığımızda daha mutlu oluyoruz" diye konuştu. Söyleşi sonunda, İzmir Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazife Aydınoğlu ile ders danışmanı, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Özge Aydın ve öğrenciler Fulsen Türker'e kitabını imzalattı.

  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı