« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Müthiş kızlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eczacıbaşı Bayan Voleybol Takımı, Bursa'daki final maçını kazanıp, Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nı ilk kez ülkemize kazandırdı.

Bursa'da dün Türk sporu adına gurur dolu bir gün yaşandı. Bayanlar Avrupa Kupa Galipleri Ligi'nde ülkemizi temsil eden Eczacıbaşı, final maçında İtalya'nın Reggio Emilia karşısında muhteşem bir oyun sergiledi ve maçı 3-1 kazanarak Avrupa Kupa Galipleri Şampiyonu oldu.

Namağlup takım

Puanı yüksek olduğu için Avrupa Kupa Galipleri Ligi'ne doğrudan katılan Eczacıbaşı gruptaki 7 maçını da kazanarak namağlup lider olarak final-four'a yükseldi. Eczacıbaşı'nın başarısındaki bir diğer önemli nokta da gruptaki 7 maçında rakiplerine sadece 2 set vermiş olmasıydı.

Türkiye'ye moral

Eczacıbaşı'nın bu büyük başarısı ülke olarak birlik-beraberliğe ve morale fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bir doping etkisi yarattı. Eczacıbaşı daha önce de iki kez Avrupa Kupaları'nda final oynamış ancak ikisinde de ikinciliğe razı olmuştu.

Gücümüzü kanıtladık

Eczacıbaşı Başkanı Bülent Eczacıbaşı: ‘‘Mutluluğumu tarif edecek söz bulamıyorum. Çok mutluyuz. Kupayı hakettik.’’

Kaptan Arzu Aksu: ‘‘İki aydır bu anı bekliyorduk. 9'da 9 yaparak Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nı kazanmanın mutluluğu içindeyiz.’’

Voleybol Federasyonu Başkanı Ahmet Gülüm: ‘‘Artık Türk voleybolu, ülke sınırlarını çoktan aşmış ve gücünü Avrupa'ya kanıtlamıştır.’’

7 maçı da kazanarak şampiyon oldular

Avrupa Kupa Galipleri Ligi'ndeki 7 grup maçını da kazanan Eczacıbaşı aynı başarıyı Bursa'daki final-four'da da gösterdi. Önceki gün Yunan Vrilissia'yı dün de İtalyan Reggio Emilia'yı aynı sonuçla 3-1 yenen Eczacıbaşı namağlup şampiyon oldu.
Bunları da Beğenebilirsiniz