Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Müthiş iddialar

  Hürriyet Haber
  04 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 04 Mart 1998 - 00:01

  Cinsel taciz kurbanı Kırmızıgül'ün yakınları, ‘‘Cinayet tek kişinin işi değil. Sanık kadın, olayı namus cinayeti gibi göstermek istiyor’’ dedi.

  Küçükçekmece'de cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle komşusu 39 yaşındaki Gül Korkmaz tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürülen Erdal Kırmızıgül'ün eşi Aysel Kırmızıgül ve yakınları Korkmaz'ın cinayeti tek başına işlemediğini öne sürerek, ‘‘Namusumu korudum diyerek, tüm suçu üzerine alıp aklanmak istiyor’’ dediler. Eşinin sadece bıçaklanarak değil, kesici ve delici bir aletle öldürüldüğünü belirten Aysel Kırmızıgül şu iddialarda bulundu:

  Bayıltan tehdit

  ‘‘Eşimi Gül Korkmaz bıçakladı ise, cesetteki tornavida deliğine benzer yara izi nasıl meydana geldi. Zaten olay günü, kapı çalındı. Camdan baktığımda 3 yıl kiracı olarak oturduğumuz eski evsahibimizin kızı, şu anda da kocamın katillerinden Gül Korkmaz'ın gelini Cemile Korkmaz'ı gördüm. Tereddüt etmeden kapıyı açtığımda elinde bıçak olan bir adam ile elinde tornavida olan 17-18 yaşlarındaki bir genç içeri girdi. Yanlarında Gül Korkmaz'da vardı. Gül Korkmaz bana, ‘Kocanı marketin önünde oğlumla birlikte öldürdük. Oğlunu ve seni de öldüreceğiz. Eğer kocan ölmemişse, onun derisini yüzüp, içine ot doldurucağız' diye tehditler savurdular. Bu arada ben bayıldım. Karnımdaki 4 aylık çocuğumu da düşürebilirdim.’’

  Az ceza peşindeler

  Bir süpermarkette satış şefi olan Erdal Kırmızıgül’ün amcası Hayri Kırmızıgül, yeğenin ailesine bağlı ve çevresinde sevilen birisi olarak tanındığını söyleyerek, ‘‘Erdal 1.80 boylarında 90 kilo ağırlığında bir insandı. Bir kadının çantasından çıkardığı bir bıçakla kendisini öldürmesine fırsat verecek biri değildi.

  Gül Korkmaz, az ceza yemek için namusumu korudum diyor. Suçu üzerine alıyor’’ dedi. Cinayet nedeninin asla namus meselesi olamayacağını söyleyen acılı baba Halis Kırmızıgül, gerçeğin ortaya çıkarılmasını istedi.

  Kocasını öldürenlerin cezalandırılmasını istiyor

  Komşu kadın tarafından öldürüldüğü iddia edilen Erdal Kırmızıgül'ün ardında gözyaşı dinmiyor. 7 yaşındaki oğlunun, babasını soranlara askerde olduğunu, söylerken gözleri dolan genç kadın, kocasının katillerinin cezalandırılmasını istedi.

  Amacım öldürmek değil korkutmaktı

  Gül Korkmaz, kendisini taciz ettiğini öne sürdüğü Erdal Kırmızıgül'e randevu vererek buluşmak istediğini söylemişti. Buluşmada Korkmaz, Kırmızıgül'ün kalbine iki kez bıçak sapladığını iddia etmişti. Olaydan sonra bıçağıyla teslim olan Korkmaz, daha sonra çıkarıldığı Avcılar Adliyesi'nde ‘‘Yaklaşık bir yıldır sürekli beni takip ediyordu. Bunu daha önce eşime de söyledim. O gün peşimi bırakmasını söylemesi için kendisine buluşma teklif ettim. Kocamı sevdiğimi, çocuklarım olduğunu ve yaptığının yanlış olduğunu söylememe rağmen bana bir yerde oturup çay içmeyi teklif etti. Ben de korkutmak amacıyla çantamdaki bıçağı çıkardım. Öldürmek istememiştim ama pişman değilim. Namusum için herşeyi feda ederim’’ demişti.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı