« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Müthiş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Oyunun son 10 dakikasıydı. Doğrusu nefesim kesildi. Galatasaray 3-2 galip, Trabzonspor, Galatasaray kalesinde kaleci Mehmet'in önünde inanılmaz goller kaçırıyor. Bunu görmeyen pek anlayamaz. Futbol bu. Bazen böyle şeyler bir takımın başına gelir ama mucizeyi gerçekleştiren Galatasaray oldu. 2-0 mağlupsun, karşında Trabzonspor gibi güçlü bir takım var. Kalesinde hakikaten fevkalade kurtarışlar yapan Metin oynuyor ve sen bu ağır sahada, bu kötü hava şartlarında Trabzonspor'a dört gol atıyorsun. Ve erişilmezi başarıyorsun. Söyleyecek başka bir laf yok. Galatasaray ve Fatih Terim, Galatasaray futbol tarihine geçecek bir yarı final müsabakası oynadılar. Ve kazandılar.

Galatasaray'da görevini yapmayan bir tek oyuncu yoktu. Zaten maç sarı kırmızılı ekip için Hami'nin attığı ikinci golden sonra başladı. Sahada her sarı kırmızılı futbolcu olduğunun, oynayabileceğinin bir fazlasını ortaya koyunca Trabzonspor için mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Ben gene aralarından birkaç futbolcuyu ayırmak isterim. Okan'ı, oyunda kaldığı sürece Emre'yi, Arif'i ve de defansta Galatasaray'da ilk oynadığı günlere yaklaşan Fatih'i. Fatih hep böyle oynamalısın. Böyle oynadığın zaman seni herkes alkışlar. Kendi kalene golü atmış olsan bile.

Ben yalnız bu maçta G.Saray'ın ve Trabzonspor'un ikinci golleri tekrar tekrar izlemek isterim. Yani Arif'in ve Hami'nin. Ben bu pozisyonlarda ofsayt gördüm. Ama hakemler benimle aynı fikirde değillerdi. Yazımın başlığına dönüyorum. Müthiş bir maç oldu. Önce Trabzonspor, son 10 dakika gene Trabzonspor. Fakat oyunun diğer kısmında sarı kırmızılı ekip müthiş bir mücadele örneği verdi ve inanılmazı başardı. Yürekten kutluyorum.Bunları da Beğenebilirsiniz