AYDIN HABERLERİ

Müteşebbis Heyeti OSB Alanında İnceleme Yaptı

IHA
18.08.2015 - 09:08Son Güncelleme :

BUHARKENT OSB MÜTEŞEBBİS

IHA

Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin müteşebbis heyetinin oluşturulması ve Belediye Başkanı Mehmet Erol’un Başkan seçilmesinin ardından OSB’ye yönelik çalışmalara hız verildi. OSB Müteşebbis heyeti ve yatırımcılar OSB alanında incelemeler yaptı.
Çalışmaların yoğun olarak devam ettiğini belirten Buharkent Belediye Başkanı ve OSB Başkanı Mehmet Erol, “Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçmesi için yapılan yoğun çalışmalar neticesinde OSB müteşebbis heyeti üyeleri, yatırımcı iş adamları ile biraya geldik. Yatırımcı iş adamlarının büyük ilgi duyduğu ve bir an evvel kurulması yönünde olumlu görüş bildirdiği Buharkent OSB’nin bir an evvel hayata geçirilerek ilçemizde iş istihdamı sağlanması yönünde önemli görüş alışverişinde bulunuldu. Hep birlikte OSB arazisinde incelemelerde bulunulduk. OSB’nin bir an önce kurulup faaliyete geçmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Kamulaştırma komisyonunu kuruyoruz. Sayın Valimiz ile de sürekli görüşme halindeyiz. En kısa sürede inşaat başlayacak” dedi.
Bilindiği gibi, 2002 yılında kurularak tüzel kişilik kazanan Buharkent Organize Sanayi Bölgesi’nin 2014 yılında yönetim kurulu yeniden oluşturmuştu. Buharkent OSB’nin Aydın Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na ait yüzde 30’luk hissesinin yarısı müteşebbis heyetinde yer almak amacıyla Buharkent Belediyesi’ne devredilmesi ve buna göre yeniden düzenlenen kuruluş protokolü değişikliği Haziran 2015 tarihinde onaylanmıştı. Bilim, Sanayi ve teknoloji Bakanlığınca onaylan devir ve protokol değişikliği sonrasında Buharkent Belediyesi’nin Müteşebbis Heyeti’nde yer alması ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanlığına Belediye Başkanı Mehmet Erol getirilmişti.
Buharkent Ortakçı Mahallesi Taşbuzağı Kırı mevkiinde 191 dönümü Buharkent Belediyesi’ne ait 802 bin 415 metrekarelik alana sahip OSB’nin yatırımcı için büyük avantajlar sağlayacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Müteşebbis Heyeti OSB Alanında İnceleme Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müteşebbis Heyeti OSB Alanında İnceleme Yaptı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı