MUŞ HABERLERİ

Muş’un İşgalinden Kurtuluş günü

DHA
30.04.2017 - 16:00Son Güncelleme :
DHA

Yusuf Özgür BÜLBÜL / MUŞ, (DHA) MUŞ'un işgalinden kurtuluşunun 100'ncü yıl dönümü, törenlerla kutlandı.
    Valilik önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenler Belediye Meydanı'nda devam etti. Törelerde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, 1071 Malazgirt Zaferine dikkat çekerek, Türkiye’nin kutsal topraklar olduğunu belirtti. Yavuz, “İslam'ı en iyi anlayan ve en iyi yaşayan ülkemiz, sadece Müslümanlar için değil tüm mazlumlar için de umut ışığı olmaya devam ediyor. Bu ülke, bu topraklar hep Kubbetül İslam olmuştur. Nerede acısı, sızısı olan bir Müslüman olsa bu topraklarda yer bulabilmiştir" diye konuştu.
    Belediye Başkanı Feyat Asya ise Türkiye’nin, İslamı en iyi anlayan, en iyi yaşayan ve sadece Müslümanlar için değil tüm mazlumlar için de umut ışığı olan bir yer olduğunu kaydederek, “Nerede bir Müslüman olsa, nerede bir acısı sızısı olsa koşup gelmiş ve bu topraklarda yer bulabilmiş, bir tas sıcak çorba ve sıcak bir yuvaya kavuşma bilmiştir. Sadece Müslümanlar değil İspanya'dan sürülen Yahudilere ve Polonya’dan sürülen Nazım Hikmet'in dedelerine de ev sahipliği yapmıştır. O yüzden bu dünyada hakkı hukuku haykıracak, adaletin yanında yer alacak ve hayır diyebilecek bir güce ihtiyaç var" dedi
    Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi ve mehteran takımının gösterisi ilgiyle izlendi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş’un İşgalinden Kurtuluş günü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş’un İşgalinden Kurtuluş günü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı