Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Müsteşar Tekin’den öğretmen adaylarına başvuru uyarısı

  Hürriyet Eğitim
  15.09.2014 - 16:03 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, twitter üzerinden yaptığı açıklamada aday öğretmenlere seslenerek başvuru ekranlarının açıldığını söyledi.

  Tekin, yeni atanacak adaylardan, il müdürlüklerine yapacakları başvuru işlemlerini son güne bırakmamalarını istedi. Müsteşar Tekin, öğretmen adaylarına sosyal medya üzerinden şu mesajı verdi :
  “Öğretmen adayı arkadaşlar, bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta ilgili yasal düzenleme tamamlandıktan hemen sonra 40 bin aday arkadaşımız için başvuru ekranları açıldı. Küçük bir hatırlatma yapmakta fayda var. Arkadaşlarımızın başvurularını ve il müdürlüklerindeki onay sürecini bir an önce tamamlamaları atama sürecinin zamanında sonlanmasını ve duyurulmasını sağlayacak. Başvuruların son güne bırakılması hem il müdürlükleri önünde aday arkadaşlarımızın yoğunluk nedeniyle sıkıntı çekmelerine ve hem de elektronik ortamda yoğunluk nedeniyle öngörülemeyen sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle son günden önce başvuru sürecinin tamamlanması konusunda hassas davranmakta yarar var.”

  Müsteşar Tekin’den öğretmen adaylarına başvuru uyarısı

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı