Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Müşteri gibi girdi, bomba koyup kaçtı

  Ferit DEMİR/TUNCELİ, (DHA)
  23 Ekim 2008 - 21:09Son Güncelleme : 23 Ekim 2008 - 21:09

  TUNCELİ'nin Pertek İlçesinde alkollü bir restoranın tuvaletine, bir kadın tarafından bırakılan bombalı poşet, son anda farkedildi.

  Bomba açık alanda etkisiz hale getirilirken, kaçan kadının elinde 2 çanta daha olduğu ihbarı polisi harekete geçirdi.

  Pertek İlçesi'nde, alkollü bir restoranta bugün saat 17.00 sıralarında gelen kısa boylu, kıvırcık saçlı bir kadın, garsona yemek siparişi verdikten sonra WC'nin hangi tarafta olduğunu sordu. Şüpheli kadın, daha sonra elindeki 2 çantayla birlikte tuvalete girdi. Kadının tuvaletten çıktıktan sonra sipariş verdiği yemeği bile yemeden restorandan hızla uzaklaşması üzerine garsonlar, durumdan şüphelenerek tuvalete girdi.

  Burada poşet içinde bomba olduğunu fark eden garsonlar, zaman kaybetmeden durumu hızla ilçe emniyet amirliğine bildirdi. Garson daha sonra bombalı paketi alarak emniyet müdürlüğüne doğru gidince polis ekipleri bombayı açık alana bırakmasını istedi. 2 saat açık alanda bekletilen bombayı, daha sonra Elazığ'dan gelen bomba imha ekipleri fünyeyle kontrollü olarak patlattı.

  Yetkililer, bombanın türü ve cinsi konusunda çalışmaların devam ettiğini belirtirken, elinde 2 ayrı çanta daha bulunduğu tespit edilen kadının yakalanması için arama çalışmalarına devam ediyor. Bombanın bırakıldığı restoranda kadın garsonların çalıştığı bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı