AYDIN HABERLERİ KUŞADASI HABERLERİ

Muş'tan gelen öğrenciler Kuşadası'nda

DHA
16.10.2017 - 18:14Son Güncelleme :
DHA

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın 'Biz Anadolu'yuz Projesi' kapsamında Muş'tan 175 öğrenci, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ne geldi.

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasını hedefleyen 'Biz Anadolu'yuz' projesi kapsamında, Muş'tan Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ne 10 öğretmen eşliğinde 175 öğrenci geldi. Gelen ilk kafile, Kuşadası Mahmut Esat İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinlikle karşılandı. Karşılamaya Aydın Vali Yardımcısı Abdullah Arslan, Muş Vali Yardımcısı Alper Çiftçi, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Okul Müdürü Dilek Tekin, okul öğretmenleri, okul aile birliği üyeleri ve veliler katıldı.

Aydın Vali Yardımcısı Abdullah Arslan, "İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde diğer kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliğiyle hazırlanan, il düzeyinde Valiliğimizce düzenlenen 'Biz Anadolu'yuz' projesi kapsamında, sizleri de aramızda görmekten çok mutluyuz. Bugün burada bizler varsak, yarın bizlerin yerlerini sizler alacaksınız. Olmaz diye bir şey yok. İstedikten sonra her şey oluyor. Öğretmenlerinizi dinleyin çok okuyun çok çalışın. Dünyayı yakından tanımak için çok uğraşın. Öncelikle memleketinizi tanımak lazım. Ben daha memleketimizin bir çok yerini görmedim görmek istiyorum. Aydın'ın en iyi şekilde tanımanızı istiyoruz. Sizlere Aydınımızı tanıtmak için bir program hazırladık. Tarihi ve kültürel olarak görülecek ve gezilecek yerleri bir program dahilinde sizlere sunmak istiyoruz" dedi.

Karşılama töreni, yapılan konuşmalardan sonra Elifname Halk Oyunları Ekibinin zeybek gösterisi ile devam etti. Muşlu öğrenciler, ellerindeki telefonları ile bol bol görüntü aldı. Etkinlik lokma tatlısı ikramının ardından son buldu. Öğrenciler Yarın Aydın Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırladığı kültürel ve tarihi gezilerle devam edecek.

Latif SANSÜR / KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kuşadası haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kuşadası haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Muş'tan gelen öğrenciler Kuşadası'nda haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı