Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Muştalı Gürcü gaspçılara operasyon

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  19 Haziran 2017 - 15:42Son Güncelleme : 19 Haziran 2017 - 15:42

  Gürcistan’dan gelerek İstanbul’da banka ve işyerlerinden paralarını alan işadamlarını takip edip, muştayla dövdükten sonra gasp eden 5 Gürcistanlı yakalandı.

   

  İşadamı E.S, 26 Temmuz 2016’da bankadan 154 bin dolarını çektikten sonra aracına bindiğini, bir süre gittikten sonra kırmızı ışıkta beklerken muşta takan kişiler tarafından saldırıya uğradığını ve parasının alındığını söyleyerek şikayetçi oldu. Aynı şekilde işadamları K.K, R.K, D.S ve E.A’da benzer yöntemlerle gaspa uğradıklarını söyleyerek polisin yolunu tuttu.

  Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ekipleri araştırma başlattı. Gaspçıların işadamlarından 1.5 milyon lira civarında para gasp ettikleri belirlendi. Kamera görüntülerine yoğunlaşan ekipler, gaspçıların daha önceden de aynı şekilde gasp olaylarına karışan kişiler olduğunu saptadı. Gürcistan’dan geldikleri belirlenen gaspçıların kaldıkları adreslerin belirlenmesinin ardından operasyon başlatıldı.

  Gürcistanlı Mikheil Jalagonia, Mamuka Jimshıashvılı, Tariel Shakarıshvılı, Emzar Ratia ve Malhazı Guseınovı gözaltına altına alındı. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

   

  Etiketler: istanbul , gasp , çete
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı