« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mustafa'nın transferini onaylıyorum

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın transfer teklifinde bulunduğu Mustafa Pektemek ve Orhan Şam için, “Bu 2 futbolcumuzun 3 büyük kulübe transferini onaylıyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kaplan, hafta sonu Bursaspor'un cezası nedeniyle Eskişehir'de seyircisiz oynayacakları karşılaşma öncesi tesislerde düzenlediği basın toplantısında, Mustafa ile Orhan'a Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın teklif getirdiğinin bilindiğini belirterek, “Orhan da Mustafa da artık burayı aştılar. Bu nedenle bu 2 futbolcumuzun büyük kulüplerimizde oynamalarını onaylıyorum. Ancak bu futbolcuların transferi başkan ve yönetimin tasarrufundadır. Orhan ile Mustafa transfer olurlarsa, yerlerini dolduracak futbolculara sahibiz” diye konuştu.

Mustafa Kaplan, ligde sezonun son maçında Bursaspor ile Eskişehir'de yapacakları karşılaşmanın seyircisiz oynanacak olmasından üzüntü duyduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “Bursaspor maçını tarafsız sahada oynamak, özellikle seyircisiz oynamak beni üzdü. Keşke Bursa'da seyirci önünde oynasaydık. Bursa'daki olayların tüm suçunu Bursaspor'a yüklemek yanlış oldu. Futbolun seyircisiz oynanması hiç iyi değil. Her şeye rağmen zor bir maç olacak. Bursaspor lig üçüncülüğü için mücadele ediyor. Bu nedenle maça çok asılacaktır. Biz de sezonu galibiyetle kapatmayı istiyoruz. Eskişehir'de oynayacağımız Bursaspor maçından puan veya puanlarla ayrılmayı hedefliyoruz.”

Transfer konusunda yurt içi ve yurt dışında 3-4 oyuncuyla ilgilendiklerini vurgulayan Kaplan, “Uzun süredir izlediğimiz bu oyuncaları takıma kazandırmak için çalışıyoruz. daha fazla futbolcu transferine gerekte yok ihtiyacımız da yok” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz