BURSA HABERLERİ

Mustafakemalpaşa’ya modern çöp depolama tesisi

DHA
28.03.2016 - 12:03Son Güncelleme :
DHA

BURSA, (DHA) – BURSA Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’i çöp sorunundan kurtarıyor. Mustafakemalpaşa Fevzi Dede Mahallesi’nde yapılan ve Karacabey’e de hizmet vermesi planlanan modern çöp depolama alanının tamamlanma aşamasına geldiğini, Orta Mahalle’de bulunan eski çöp depolama alanının ise rekreasyon alanı olarak yeniden düzenlendiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kısa süre sonra hizmete alınacak yatırımlarla birlikte iki ilçenin çöp sorununun tarihe karışacağını söyledi.

Başkan Altepe, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte bu ilçedeki yatırımları inceledi. Orta Mahalle’de 1 milyon TL’lik harcamayla yeşil alan olarak düzenlenen mevcut çöp depolama alanıyla Fevzi Dede Mahallesi’nde 3 milyon TL’lik harcamayla inşa edilen modern çöp depolama tesisinde incelemelerde bulunan Başkan Altepe, tamamlanma aşamasına gelen yatırımlarla birlikte Mustafakemalpaşa ile Karacabey’in çöp sorunundan tamamen kurtulacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, modern çöp depolama tesisinin Karacabey’e de hizmet vereceğini söyledi. İki ilçede toplanan çöplerin modern depolama tesisine geleceğini, buradan da sıkıştırılmış halde Hamitler’deki Büyükşehir çöp depolama alanına aktarılacağını kaydeden Başkan Altepe, “Buraya 5-6 kamyonla gelecek çöpler, Tır içerisinde sıkıştırılmış halde Bursa’ya gönderilecek. İki güzide ilçemizin çöplerinin depolanması işlemi de bu şekilde gerçekleştirilmiş olacak. Kaba inşaat bitti. Kısa zaman sonra ise hizmete alınacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, evsel atıklar konusunda 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu yatırımla birlikte taçlandığını ifade etti. Orta Mahalle’de çöpten kaynaklanan kokunun artık yaşanmayacağını vurgulayan Kurtulan, “Bu da ilçemizin daha yaşanabilir bir hale gelmesinde rol oynayacak. Büyükşehir Belediyesi’ne halkım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Altepe, Mustafakemalpaşa’daki temasları çerçevesinde Orta Mahalle eski çöplük alanında 80 dekarlık alanda sürdürülen rekreasyon çalışmalarını da denetledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Mustafakemalpaşa’ya modern çöp depolama tesisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mustafakemalpaşa’ya modern çöp depolama tesisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı