« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mustafa'dan ilginç eleştiri

Galatasaraylı futbolcu Mustafa Sarp, İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında aldıkları beraberlik sonrasında sert açıklamalarda bulundu.

hurriyetmax.com
SON GÜNCELLEME

Ali Sami Yen'de kahır gecesi: 1-1 / Haberin ayrıntıları ve fotoğrafları

Galatasaray'ı kim durdurdu? / İskender Baydar yazıyor

Hakemleri eleştiren Mustafa, "Ben İngiltere Premier Lig'i izlediğim zaman, bir futbolcu olarak kendimden utanıyorum. Futbolculuğumdan utanıyorum. Bence bizim hakemlerimiz de Premier Lig'i izleyip utanmalılar. Orada hiçbir hakem maçın içinde değil." diye konuştu.

"BİRİLERİ ÇIKIP BİRŞEY KONUŞUYOR DİYE Mİ OLUYOR ACABA BUNLAR"

Mustafa Sarp eleştirilerini maçın hakemine yönelterek, şöyle konuştu: "Tesadüf müdür, yoksa rakiplerin kaybetmesi üzerimizde bir gerginlik mi yaratıyor, ne olduğunu da doğruyu söylemek gerekirse bilmiyorum. İnanılmaz üzgünüz. Hakemle ilgili birşeyler söyleyeyim diyorum, zor tutuyorum kendimi. Hoş bir durum değil. Bedenimizle mücadele veriyoruz. Galatasaray takımı çok eleştiriliyor. Kötü oynadığımız söyleniyor. Kaybettiğimiz maçlarda kötü oynadığımızı kabul ediyoruz ama ortada bir mücadele var. Bugün son 15 dakikada olmadık şeylere faul. Ne bileyim mücadele etmeye hiç fırsat vermiyorlar bize. Başka işlere girmek istemiyorum ama, birileri çıkıp birşey konuşuyor diye mi oluyor acaba bunlar. Biz futbolcuyuz, bu tarz şeyleri belki konuşmak bize düşmüyor"

Küçük ayrıntıların çok önemli olduğunu vurgulayan Sarp, Kewell'ın bir pozisyonunda hakemin köşe vuruşunu vermediğini, dönen top sonrası oluşan pozisyonda kalelerinde gol gördüklerini belirterek, "Hiç pozisyon vermeden yarım yamalak bir pozisyonda gol yiyoruz. Başka şeylerin arkasına sığınmak bize yakışmıyor. Maçı koparmamız lazım. Pozisyonları değerlendirmemiz lazım. Maraton devam ediyor, bırakmamamız lazım. Son 2 haftada 6 puan yapıp bulunduğumuz durumu koruyacağız" diye konuştu.

"FORMAMI KENDİM YIRTTIM"

Giydiği formayı kendisinin yırttığını ifade eden Sarp, "Sinirden ağzımdan kötü birşey çıkmasın diye formamı kendim yırttım" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz