Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mustafa'dan ilginç açıklama

Galatasaraylı futbolcu Mustafa Sarp, İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında aldıkları beraberlik nedeniyle büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Galatasaraylı futbolcu Mustafa Sarp, İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında aldıkları beraberlik nedeniyle büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyledi.
Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan Mustafa Sarp,  eleştirilerini maçın hakemine yönelterek, şöyle konuştu: “Tesadüf müdür, yoksa rakiplerin kaybetmesi üzerimizde bir gerginlik mi  yaratıyor, ne olduğunu da doğruyu söylemek gerekirse bilmiyorum. İnanılmaz  üzgünüz. Hakemle ilgili birşeyler söyleyeyim diyorum, zor tutuyorum kendimi. Hoş  bir durum değil. Bedenimizle mücadele veriyoruz. Galatasaray takımı çok  eleştiriliyor. Kötü oynadığımız söyleniyor. Kaybettiğimiz maçlarda kötü oynadığımızı kabul ediyoruz ama ortada bir mücadele var. Bugün son 15 dakikada  olmadık şeylere faul. Ne bileyim mücadele etmeye hiç fırsat vermiyorlar bize.  Başka işlere girmek istemiyorum ama, birileri çıkıp birşey konuşuyor diye mi  oluyor acaba bunlar. Biz futbolcuyuz, bu tarz şeyleri belki konuşmak bize  düşmüyor”

KÜÇÜK AYRINTILAR

Küçük ayrıntıların çok önemli olduğunu vurgulayan Sarp, Kewell'ın bir  pozisyonunda hakemin köşe vuruşunu vermediğini, dönen top sonrası oluşan  pozisyonda kalelerinde gol gördüklerini belirterek, “Hiç pozisyon vermeden yarım  yamalak bir pozisyonda gol yiyoruz. Başka şeylerin arkasına sığınmak bize  yakışmıyor. Maçı koparmamız lazım. Pozisyonları değerlendirmemiz lazım. Maraton  devam ediyor, bırakmamamız lazım. Son 2 haftada 6 puan yapıp bulunduğumuz durumu  koruyacağız” diye konuştu.

Giydiği formayı kendisinin yırttığını ifade eden Sarp, “Sinirden  ağzımdan kötü birşey çıkmasın diye formamı kendim yırttım” dedi.

Galatasaraylı futbolcu Uğur ise son dakikada yedikleri gole üzüldüklerini  belirterek, “Son dakikalarda takımda panik yoktu ama hakem bazı duran topları  kendisi yarattı açıkçası. Sonuçta hakem de bir insan ve kararları veriyor. Ama  futbolda küçük ayrıntılar neticeleri ortaya çıkarıyor. Kimsede düş kırıklığı  olmadı. Düş kırıklığı ligin sonunda belli olacak. Liderliği kaçırdığımız için  üzgünüz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler