MALATYA HABERLERİ

Mustafa Şahin, CHP’nin IŞİD Raporunu Manidar Buldu

IHA
13.08.2015 - 18:08Son Güncelleme :

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ ŞAHİN, CHP'NİN RAPORUNU ELEŞTİRDİ

IHA

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Veli Ağbaba önderliğindeki CHP Heyeti’nin hazırladığı IŞİD Raporu ile ilgili masum insanları katleden silahlı terör örgütlerinin hangi kaynaklardan beslendiğinin de detaylı araştırılmasını CHP’den beklediğini söyledi.
Şahin, CHP’nin hazırlamış olduğu raporun takdire şayan olduğunu belirterek, “Şu ana kadar Türk siyasi hayatımızda önemli birtakım dönemeçlerde hep karşımıza çıkan CHP’nin yapmış olduğu çalışmalarda bazılarını mutlaka başarılı buluyoruz, bazılarını belki yersiz buluyoruz. Ama ben özellikle ülkemizde Suruç katliamı ile birlikte gündeme gelen IŞİD terörünün de araştırılıp sorgulanması noktasında yapmış oldukları bu çalışmanın takdire şayan olduğunu düşünüyorum. Ancak, şu anda IŞİD denilen lanetli terör örgütünün yaklaşık 1-2 yıldır ülkemizin ve dünyamızın özellikle Orta Doğu coğrafyasında gündeme geldiğini bilmekteyiz. Türkiye’mizde bu güne kadar masum insanlar üzerinde sanırım birkaç eylem oldu ve ben bunları şiddetle lanetliyorum. Yani eline silah alıp da hak aramaya çalışan kim olursa olsun, adı ne olursa olsun ister İslam’ı kullansınlar ister gayrimüslim bir takım şeyleri kullansınlar. Yani bizim inançlarımızın hiçbir zaman için silahlı mücadeleye insan kanını dökerek emellerimize ulaşmayı menşur kılmadığımızı biliyoruz. Hiçbir zaman biz buna yer vermedik” dedi.
Şahin,“Şu anda bu ülkede dökülen kanların haddi hesabı yok, 30 bin 40 binden fazla masum memleket evladını katleden bu aşağılık terör örgütünün ve diğer taraftan özellikle DHKP-C denilen ve buna benzer örgütlerin çalışma tarzlarını, hangi köyde hangi ilçede hangi bölgede insan devşirmelerinin temel argümanlarının ne olduğunu mutlaka CHP’nin sorgulamasını arzu ediyorum” diye konuştu.
Mustafa Şahin, CHP’nin hazırladığı raporun temel amacının ne olduğunu öğrenmek istediğini söyledi. CHP’nin bazı ifadelerini manidar bulduğunu ifade eden Şahin, “Çok iğrenç ve aşağılık bir şekilde ambulansların bile kullanıldığını söyleyerek, 112’yi ve diğer sağlık hizmetlerini veren bu teşkilatımızın çalışmalarını hedef olarak göstermelerini manidar buluyorum” dedi.
Şahin son olarak, masum insanları katleden silahlı terör örgütlerinin hangi kaynaklardan beslendiğinin detaylı araştırılmasını da CHP’den beklediğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Mustafa Şahin, CHP’nin IŞİD Raporunu Manidar Buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mustafa Şahin, CHP’nin IŞİD Raporunu Manidar Buldu haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:20
  • Yatsı
   18:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı