« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mustafa resmen Gençlerbirliği'nde

Gençlerbirliği, Sakaryaspor'un golcü oyuncusu Mustafa Pektemek ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde yapılan imza törenine, kulüp başkanı İlhan Cavcav'ın yanı sıra, yöneticilerden Cüneyt Üstündağ ve Sinan Gürsoy katıldı.

Törende konuşma yapan başkan Cavcav, böyle bir genci Gençlerbirliği camiasına kazandırmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Biz aldığımız futbolcuları çok iyi yetiştirir, büyük kulüplere satarız. Böylece hem kulübümüz, hem de futbolcu kazanır. Ben de Sakaryalı sayılırım. 30 senedir orada bir evim var. Gençlerbirliği özellikle genç futbolcuları yetiştiren ve onları Türk futboluna kazandıran bir kulüp. 30 senedir başkanlığını yaptığım bu kulübün ne devlete ne bir sporcuya ne de herhangi bir kuruluşa borcu var. Bu, herkese örnek olması gereken bir durum. Bugün UEFA ve FIFA kuralları uygulanacak olsa ligimizde 2-3 kulüp bile kalmaz. Biz her zaman doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. Mustafa Pektemek'in de Türk futboluna hayırlı bir genç olacağına inanıyorum.”

Cavcav, bu yıl, geçen yılki sıkıntılara düşmeden, genç oyunculardan kurulu iyi bir kadro oluşturmak istediklerini ve birçok oyuncuyla temas halinde olduklarını kaydederek, Koray Avcı ve Bülent Bölükbaşı'na teklif götürdüklerini ve bu futbolculardan cevap beklediklerini ifade etti.

Umre ziyaretinde bulunan Bülent Bölükbaşı'nın, diğer kulüplerden de teklif aldığını kaydeden Cavcav, “Diğer kulüpler bizden daha iyi tekliflerde bulunmuşlar. Burada tabii ki futbolcunun menfaati söz konusu. Olursa olur, olmazsa da çareler tükenmez” dedi.

Sakaryaspor'dan alınan 20 yaşındaki forvet oyuncusu Mustafa Pektemek ise Gençlerbirliği'nde olmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayarak, “Benim mevkiimde birçok oyuncu olmasına rağmen, buraya oynamaya geldim, yedek kalmaya değil” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler