Mustafa Koç: Enflasyon rakamından yılmayalım

Hürriyet Haber
10.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

İşadamı Mustafa Koç, ocak ayı enflasyon rakamının beklenenin biraz üstünde çıkmış olabileceğini belirterek, ‘‘Fakat bence yılmamak lazım. Çünkü bunu kararlılıkla takip edersek, bence bir yere varacağız’’ dedi.

Türk-ABD İş Konseyi Başkanlığı'nı yürüten Mustafa Koç, Türk-ABD İş Konseyi ve Amerikan-Türk Konseyi'nin birlikte düzenledikleri geleneksel Washington toplantısının önümüzdeki haftalarda toplanacağını bildirdi. Bu toplantıya davet etmek için Devlet Bakanı Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ettiklerini belirten Koç, ‘‘Bahçeli'nin bu toplantıya katılması çok önemli. Çünkü bu toplantının Türkiye'nin AB adaylığı açıklandıktan ve ABD Başkanı'nın Türkiye'ye geldikten sonra önemi çok arttı’’ dedi.

Bahçeli'nin programının yoğunluğunu öne sürdüğünü ve daveti inceleyeceğini söylediğini belirten Koç, Washington'daki toplantıya ABD tarafından enerji, savunma ve ticaret bakanlarının katılacaklarını bildirdi. İşadamı Mustafa Koç, Türkiye'nin toplantıda en üst düzeyde temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı