Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mustafa Denizli fena patladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli Ankaragücü maçı sonrası federasyonun maçı talep etmelerine rağmen cuma gününe almaması nedeniyle çok sert açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Ankaragücü'nü zor da olsa 1-0 lık skorla geçti ama Mustafa Denizli'nin aklı Wolfsburg maçındaydı. sahaya çıkardığı 11 ve ilerleyen dakikalarda yaptığı oyuncu değişilikleri bunun göstergesiydi.

BEŞİKTAŞ'A YARDIMCI OLUNMALI

Denizli, “Yavaş yavaş geliyoruz. Önemli olan kazanmak, mücadele etmek. 2-3 günde bir maç oynamak kolay değil. Bu nedenle federasyondan bu maçın ya cuma günü, ya da erken saatlerde oynanmasını istedik. Ancak gelen yanıtı aklımız almadı. Avrupa’nın en önemli futbol organizasyonunda Türkiye’yi temsil eden tek takım var: Beşiktaş! Federasyon bana bugün yardımcı olmayacaksa, ne zaman yardımcı olacak... Ayrıca biz yardım istemedik, sadece maçın bir gün önce oynanmasını dile getirdik” dedi.

KİMSE AĞZINI BİLE AÇMASIN

Ankaragücü’nün kupadaki Karşıyaka sınavı nedeniyle maçın bir gün öne alınamadığını belirten Denizli, “Ankaragücü-Karşıyaka maçı bir hafta sonra olsa, Türkiye ayağa mı kalkardı, bu ülkede ne değişirdi?  Beşiktaş’ın bu tarihte maç oynayacağı aylar öncesinden belliydi. Bu konuda kimse ağzını bile açmasın. Sakın bana kalkıp, ‘Bu nedenden dolayı Beşiktaş maçı cumartesi saat 20.00’de oynandı’ diyemez. Rakiplerimin biri dün (cuma), diğeri ise bugün (dün) öğle saatlerinde oynadı. Neden yardımcı olmuyorlar? Acaba benim futbolcularımın gece 4’ten önce uyuyamayacağını biliyorlar mı? Salı günkü Wolfsburg maçı Beşiktaş’ın olduğu kadar Türkiye’nin maçıdır. Kazanacağız, tüm zorluklara rağmen sahadan galibiyetle ayrılacağız” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz