Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mustafa Çulcu: Hakem o kararla Fenerbahçe'yi bitirdi

Shakhtar Donetsk-Fenerbahçe maçının hakemi Felix Zwayer, karşılaşma sırasında verdiği kritik kararlarla sarı lacivertlilerin büyük tepkisini çekti. Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, Zwayer'in çok tartışılan performansını hurriyet.com.tr için değerlendirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, Alman hakem Felix Zwayer'in Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'yı tribüne gönderme kararını çok ağır bulduğunu belirti. Çulcu, "Hakem pozisyonu ikazla geçiştirebilirdi bu kararla oyunun disiplini bir anda bozuldu" dedi. Çulcu, hakem Zwayer için şunları söyledi...

Mustafa Çulcu: Hakem o kararla Fenerbahçeyi bitirdi

"Pozisyon penaltı, Volkan'ın rakibe yaptığı hareket sonrası hakemin penaltı kararı doğru...
Fakat hakem, Pereira'yı çok kolay şekilde tribüne gönderdi ve bu anda oyunun disiplini bir anda bozuldu. Sahadaki oyunculara gösterilen tölerans Fenerbahçe'nin hocasına gösterilmedi. Bana kalırsa burada Pereira'nın art niyetli bir hareketi yoktu, ikazla geçiştirilebilirdi ama hakem öyle yapmadı.

Mustafa Çulcu: Hakem o kararla Fenerbahçeyi bitirdi
Mustafa Çulcu, hakemin penaltı düdüğü çaldığı bu pozisyon için, "Doğru karar" dedi.

Mustafa Çulcu: Hakem o kararla Fenerbahçeyi bitirdi
Çulcu, Pereira'nın oyundan ihraç edilme kararının yanlış olduğunu savundu.

"TEK HATASI PEREIRA'YI OYUNDAN İHRAÇ ETMESİYDİ"
Hakem bu karar dışında son derece iyiydi, kartları da yerinde kullandı, gereksiz faul çalmayarak iki takımı da oyunda tuttu. Tek hatası Pereira'yı ihraç etmesiydi eğer UEFA'nın çizgisi buysa Türkiye'deki hakemlerin kararıyla çok çeliştiği ortada..."

Mustafa Çulcu: Hakem o kararla Fenerbahçeyi bitirdi MAÇTA OLAY ÇIKTI, PEREIRA ATILDI


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler