« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mustafa Bağdiken: Ayağına sağlık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Mustafa BAĞDİKEN

Yaban arısı gibi çalışan Nihat bir anda bal arısına dönüştü ve golümüzü attı. Ayağına sağlık.

MOLDOVA en az bizimkiler kadar diri bir takım. Ama bizimkiler kadar da maç eksiği var... İlk yarıda Moldova karşısında tek kale oynadık. Rakibin bu bölümde, bizim ceza alanına kadar götürdüğü bir tek etkili atağı dahi yok.

Ümitlerimiz, sağda Nihat, solda Orhan Ak'la Moldova kalesine sürekli top taşıdı. Ancak forveti oluşturan Berkant ve Serhat etkisiz kaldı. Bunun nedeni de uyumsuzluktu... Bu uyumsuzluğun hazırlık maçı eksikliğinden kaynaklandığı su götürmez bir gerçek.

İkinci yarıya takımımız daha diri başladı. Orhan'ın pasına Berkant'ın direk dibinden vuruşunun gol olmaması büyük talihsizlikti. Beceriksizlikler birbirini kovalarken, bu dakikaya kadar yaban arısı gibi çalışan Nihat bir anda bal arısına dönüştü ve golümüzü attı. Ayağına sağlık Nihat diyoruz. İsmail Güldüren'in de hakkını teslim etmek gerek. Yine rakibin son dakikada kullandığı serbest atışı inanılmaz bir refleksle kurtaran kaleci Gökhan'a da ayakta alkışlıyoruz.

Sonuçta bu maçı kazandık. Ancak önümüzde daha zorlu rakipler var. Bazıları yeni isimler olan bu takımın bol bol hazırlık maçıyla kaynaştırılması gerekir.


Bunları da Beğenebilirsiniz