Gündem Haberleri

  Muş'ta şiddetli rüzgar

  A.A
  11.05.2010 - 14:16 | Son Güncelleme:

  Muş'ta şiddetli rüzgar, enerji nakil hatları ile bazı binaların çatılarında hasara yol açtı, dolu nedeniyle de ekili araziler zarar gördü.

  İlde etkili olan ve saatteki hızı 120 kilometreye ulaşan ulaşan rüzgar, Varto ilçesinde ve merkeze bağlı bazı köylerde hasara neden oldu.
  Elektrik direklerinin yıkılması nedeniyle Yaygın beldesindeki bazı mahallerle birlikte 20 yerleşim biriminde elektrik kesintisi yaşanıyor.
  Varto ve merkeze bağlı köylerde, ayrıca şiddetli rüzgarda, bazı ev ve iş yerlerinin çatısı uçtu.

  TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Murat Karagüzel, yaptığı açıklamada, şiddetli rüzgarda hasar gören enerji nakil hatlarının onarılması için çalışma başlattıklarını bildirdi.

  Yaklaşık 10 adet elektrik direğinin devrilmesi sonucu elektrik kablolarının koptuğunu belirten Karagüzel, “20 yerleşim birimine elektrik verilemiyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için onarım çalışmalarını en kısa sürede tamamlamaya çalışacağız” diye konuştu.

  KENT MERKEZİ BEYAZA BÜRÜNDÜ

  Öte yandan, son bir haftadan beri aralıklarla etkisini sürdüren yağış, doluya dönüştü. Yaklaşık 10 dakika süren dolu yağışının ardından, şehir merkezi beyaza bürünürken, ekili arazilerde ise ürünlerin zarar gördüğü öğrenildi.
  Muş İl Tarım Müdürü Murat Yıldız, dolu yağışın ardından köy muhtarlarıyla irtibata geçtiklerini, ekili arazilerin durumuyla ilgili bilgi almaya çalıştıklarını belirterek, hasar tespiti için çalışma yapacaklarını kaydetti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı