MUŞ HABERLERİ

Muş'ta karla mücadele çalışmaları

AA / Sabri Yıldırım
26.02.2016 - 14:22Son Güncelleme :
AA / Sabri Yıldırım

MUŞ (AA) - Muş'ta yaklaşık 3 aydır kardan dolayı yolu kapalı bulunan ile 9 köy ile 22 mezraya ulaşım sağlayan Üçerler grup köy yolunda karla mücadele çalışmalarına başlandı.

Çavuştepe mevkisinde yol açma çalışmalarını inceleyen Muş Valisi Seddar Yavuz, ana yolları kapalı olduğu için ulaşımlarını farklı ve daha uzun yollardan sağlayan vatandaşlar için seferber olduklarını söyledi.

İl genelde 368 köyün ve 2 bin 750 kilometre yol ağının bulunduğunu ifade eden Yavuz, şöyle konuştu:

"Bu yıl afet seviyesinde kar yağışı yaşandı. Bunun bir normal yağış olduğunu söyleyemeyiz. Bu kapsamda İl Özel İdaresi ekiplerimiz her türlü fedakarlıkla çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle bu bölgemiz çok daha yüksek ve çok yoğun kar yağışı alıyor. Devlet olarak vatandaşların rahatını sağlamak için gayret ediyoruz. Şimdiye kadar karla mücadele konusunda yaklaşık bir milyon 200 bin lira civarında bir harcama yaptık ve devam ediyoruz. Özel idare ve belediyemize hükümetimizden yardım talep ettik. Bu yardımlar gelmeye başladı. Böylelikle çalışmalarımızı daha iyi bir seviyeye taşıyacağız." diye konuştu.

Üçevler grup köylerine başka yollarla ulaşmanın mümkün olduğunu da anlatan Yavuz, vatandaşların asfalt ve kısa olduğu için bu yolu tercih ettiğini dile getirdi.

Yavuz, "Burada yaklaşık 550 metre bir tünel yaptık. Önümüzdeki dönemde bir tünel daha yapacağız. Bu tüneller bittikten sonra burada ulaşım konusunda sıkıntılar büyük ölçüde ortadan kalkacak. Kar kalınlığı yaklaşık 7 ile 8 metre civarında. Ancak biz buna rahmet diye bakıyoruz. Çünkü yeraltı sularımızı besliyor" diye konuştu.

Ardından köy muhtarları Vali Yavuz'a, tatlı ve çay ikram etti.

Çalışmaları inceleyen Yavuz'a, İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Fesih Çakır ve personeller eşlik etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş'ta karla mücadele çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş'ta karla mücadele çalışmaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı