MUŞ HABERLERİ

Muş'ta halk oyunları yarışması yapıldı

AA / Sabri Yıldırım
29.02.2016 - 17:48Son Güncelleme :
AA / Sabri Yıldırım

MUŞ (AA) - Muş'ta Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması yapıldı.

İl Milli Eğitim ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüklerinin işbirliğiyle Atatürk Spor Salonunda düzenlenen yarışma, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından çeşitli illerden görevlendirilen hakemlerin gözetiminde gerçekleşti.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yarışların kültürün gelişmesine büyük katkı sağladığını söyledi.

Arslan, "Bu etkinlik, kültürümüzü gelecek nesillere aktarmada önemli. Okullarımızda bu tür etkinlikler çocukların fiziksel gelişimine de önemli katkı sunmakta" diye konuştu

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal ise halk oyunlarına yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Kartal, "İl genelinde yapılan yarışmaya okullara arası yıldızlarda 7, kulüplerde 7 takım katıldı. Bu yarışmada dereceye giren ekibimiz ileri ki tarihlerde ilimizi diğer illerde temsil edecek" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Muş'ta halk oyunları yarışması yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muş'ta halk oyunları yarışması yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı