Gündem Haberleri

  Müslüman Kardeşler Şatır'ın adaylığını yalanladı

  AA
  08.07.2012 - 11:45 | Son Güncelleme:

  Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın sözcüsü Mahmud Gazlan, bazı internet sitelerinde, Müslüman Kardeşler'in başbakan adayının Hayrat Şatır olduğuna dair çıkan haberleri yalanladı.

  Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın sözcüsü Gazlan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teşkilatın bugünkü şura toplantısında, cumhurbaşkanının özellikle ilk 100 günde izleyeceği programın başarısında teşkilatın rolünün tartışıldığını ifade etti.

  Sözcü, toplantıda hükümet başkanlığı için herhangi bir ismin zikredilmediğini vurgulayarak, “Bu konu cumhurbaşkanının yetkisi dahilinde. Bizimle bir ilgisi yok. Bizim adayımız da bulunmuyor” diye konuştu.

  Gazlan, Müslüman Kardeşler'in bugünkü şura toplantısında, Mısır halkının güvenlik, trafik, yakıt, çöp gibi konulardaki sorunlarının, teşkilat üyelerinin devlet kurumları ve diğer farklı gruplarla işbirliği halinde nasıl çözülebileceğinin ele alındığını belirtti.

  Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin başbakanlık için şu dört isimden birini düşündüğünü ifade etmişti: Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun (UAEK) eski başkanı Muhammed el-Baradai, Merkez Bankası Başkanı Faruk el-Ukde, eski Maliye Bakanı Hazim el-Beblavi ve eski milletvekili Ziyad Bahaeddin.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı