MUĞLA HABERLERİ

Muski Personeline Sivil Savunma Eğitimi

IHA
14.10.2015 - 15:20Son Güncelleme :

MUSKİ PERSONELİ SİVİL SAVUNMA VE İLK YARDIM KONULARINDA BİLGİLENDİRİLDİ.

IHA

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, kurumda çalışan tüm büro ve saha personellerine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimlerine devam ediyor.
İş Güvenliği ve Sivil Savunma Birimi tarafından verilen ‘Sivil Savunma ve Afet Planlaması’ eğitiminde, MUSKİ Genel Müdürlüğü hizmet binalarında meydana gelebilecek sabotaj, yangın ve acil durumlarda personellerin nasıl hareket etmeleri gerektiği anlatıldı.
PERSONELİN ACİL DURUMDA NELER YAPMASI GEREKTİĞİ ANLATILDI
MUSKİ bünyesinde çalışan personele verilen eğitimde afet planlanması, deprem, sel ve benzer afetler gibi acil durum anlarında yapılması gerekenler detaylı olarak anlatıldı. Tüm Daire Başkanlıklarından ve Arıtma tesislerinden toplam 48 personelin katıldığı eğitimde, çok tehlikeli çalışan sınıfında bulunan kurumlarda sık rastlanan iş kazalarına karşı alınması gereken önlemler personele aktarıldı.
Sivil Savunma Eğitimlerinin devam edeceğini vurgulayan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Personellerimiz acil durumlarda nasıl davranması gerektiğini bilmeli” dedi. Ülgen ayrıca “Tüm İl genelinden personelimiz bu eğitime katıldı. Aldıkları eğitim sonucu olası yangın, deprem iş kazası gibi acil durumlarda nasıl davranmaları gerektiğini öğrendiler. Bu şekilde sadece kendilerini değil ekip arkadaşlarını da koruyabilecek donanıma sahip oldular” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Muski Personeline Sivil Savunma Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muski Personeline Sivil Savunma Eğitimi haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı