MUĞLA HABERLERİ

Muski Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

IHA
10.07.2015 - 16:08Son Güncelleme : 10.07.2015 - 16:09

MUSKİ GENEL KURULU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİNİN KATILIMI İLE YAPILDI.

IHA

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü Olağanüstü Genel Kurulu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı sonrasında yapıldı. Büyükşehir Belediyesi 1 Nolu Hizmet Binası Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da 6 madde görüşüldü ve karara bağlandı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinden oluşan ve başkanlığını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün yaptığı toplantıya MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Genel Müdür yardımcıları Gürbüz Karabulut ve Cem Yaşar’ın yanı sıra Daire Başkanları ve Müdürler de katıldı.
Olağanüstü Genel Kurul’da Muğla 2. İdari Mahkemesi’nin kararına göre, ‘Su Satış ve Hizmet Tarifesi Değişikliği’ uygun hale getirildi. Ayrıca, ‘Elektrik, Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı kurulması maddesi kabul edilerek, MUSKİ’nin daire başkanlığı sayısı 9’a çıkarıldı.
Belediyeler ve Resmi Kurumlar tarifelerinde değişiklik yapıldığını belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, ”Bilindiği gibi su satış tarifemizde hizmetlere ilişkin tüm maliyetler hesaplandıktan sonra bunlar üzerinden su tarifeleri oluşturulmaktadır. Su satış tarifemizde Belediyelerin kamu hizmeti sunmalarında yeşil alan ve park bahçe hizmetleri nedeniyle daha çok su kullanımları kaynaklanan Resmi Kurumlar ve Belediyeler için ayrı ayrı tarife uygulanmıştır. Ancak diğer resmi kurumlar kendilerinin de il içinde belediyeler ile benzer kamu hizmetleri sunduğu gerekçesiyle su bedellerine itiraz etmiştir. Bunun üzerine durum değerlendirilmesi yapılarak Genel Kurulumuzun da onayıyla Su Satış Tarifesinde ‘Resmi Kurumlar ve Belediyeler’ ile ‘Tüm Kamu Kuruluşları Yeşil Alanları’ olarak iki ayrı tarife belirlenmiştir. Böylelikle yeşil alan kullanan tüm kamu kuruluşları arasında eşitlik sağlanmıştır. Hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Muski Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muski Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı