Ege Haberleri

EGE

  Muskayla üfürükle dediğini yapamadı

  Taylan YILDIRIM, (DHA)
  18.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 17.01.2011 - 19:49

  İzmir’de, çalınan parayı toprağa altın gömerek ve muska yazarak bulacağını, işyeri açmak isteyenlere okuyup üfleyeceği yalanıyla dolandırılan M.T. yakalandı.

  YANKESİCİLİK ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne başvuran kişiler, muska yazarak ve okuyup üfleyerek vaatlerde bulunan bir kişinin kendilerini dolandırdığını bildirdi. Polisin araştırmaları sonrasında 61 yaşındaki M.T. olduğu belirlenen zanlı, kimlik kontrolünde yakalandı.
  Nasıl kandılar
  Gözaltına alınan M.T.’nin, geçen haziran ayında evinden 25 bin TL’lik altın ve parası çalınan M.N.S.’yi kandırdığı ortaya çıktı. M.T.’nin çalınanların geri gelmesi için toprağa gömmesi gerektiğini söyleyerek altın ve para alıp 10 bin TL dolandırdığı belirlendi. M.T.’nin kurbanlarından S.G.’yi ise, kocasının işyeri açması ve işlerinin yolunda gitmesine yardımcı olmak için okuyup üfleyeceği söyleyip 10 bin TL dolandırdığı ortaya çıktı. M.N.S. ve S.G.’nin teşhis ettiği M.T.’nin, dolandırıcılıktan kaydının olduğu, hakkında iki arama kararı bulunduğu öğrenildi. M.T., sevkedildiği adliyede tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı