DENİZLİ HABERLERİ

MÜSİAD'dan aile şirketlerinde kurumsallaşma eğitimi

DHA
31.03.2016 - 14:10Son Güncelleme :
DHA

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi, üyelerine aile şirketlerinde kurumsallaşma eğitimi verdi. 30 üyenin katılımıyla gerçekleşen eğitimde aile şirketlerinde kurumsallaşmaya geçiş için yapılması gerekenler anlatıldı.

MÜSİAD Denizli Şubesi, İzgören Akademi işbirliğiyle üyelerine yönelik Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma eğitim düzenledi. 30 dernek üyesinin katıldığı eğitimde İzgören Akademi'den Salih Özgür, kurumsallaşma için yapılacak çalışmaları ve izlenecek yol haritasını anlattı. Eğitmen Salih Özgür, "Bu eğitimin temel amacı, kurumsallaşma ile ilgili başlıca konularda etkileşimli şekilde farkındalık kazandırmaktır. Kurumsallaşma kavramının ilk gerekliliği olarak gördüğümüz değişim kavramına özel vurgular yapılarak değişim basamakları boyunca incelenmektedir. Kurumlarımızı geleceğe taşımanın anahtarı olan kurumsallaşma her yönüyle uygulamalı olarak izah edilmekte ve şirketlerimizdeki değişimi başlatılmaktadır" dedi.

Eğitime katılanlara aile şirketlerinin anlamı, kuruluş ve gelişim aşamaları, Türkiye'de aile şirketlerinin gerçekleri, çıkmaz sokakları, büyüme ve çökme ikilemi, aile şirketlerinde ikinci ve üçüncü kuşağın amacı, kurumsallaşmanın aşamaları ve önemi, değişimin sancıları, kurumsallaşmanın avantaj ve dezavantajları kurumsallaşmış aile şirketlerinden örnekler anlatıldı. Eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, "Aile şirketleri ülkemizde ve Denizli'de ekonominin bel kemiğini oluşturuyor. Aile şirketlerinin gelecek nesillere devredilmesi ve sürdürülebilir olması ülke ekonomisinin gelişiminde önemli rol oynuyor. Bu nedenle üyelerimizde farkındalık oluşturmak adına bu eğitimi düzenledik. Üyelerimizden aldığımız geri dönüşlere göre eğitimin oldukça faydalı olduğunu gördük. Bundan sonrada Denizlili işadamlarımızın hizmetinde olacak, üretimi ve ihracatı geliştirmek için firmaların atması gereken adımlar konusunda eğitim programlarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden MÜSİAD'dan aile şirketlerinde kurumsallaşma eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD'dan aile şirketlerinde kurumsallaşma eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı