ZONGULDAK HABERLERİ

MÜSİAD Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Barış Ve Huzur Diledi

IHA
16.07.2015 - 11:01Son Güncelleme :

SALİH YILMAZ, BAYRAMDA BARIŞ VE HUZUR DİLEDİ

IHA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, “Ramazan Bayramı’na barış ve huzurun ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyada hakim olması diliyoruz” dedi.
Zonguldak halkı başta olmak üzere bütün İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamasında şu düşüncelere yer verdi:
“Ramazan Bayramı’na barış ve huzurun ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyada hakim olması diliyoruz. Dünyanın her köşesinde çeşitli zorluklarla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize sabır, metanet ve huzur diliyoruz. İnsanlık sadece Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda değil dünyanın her yerinde zor durumda. İnsanoğlu, ne acıdır ki, fakirlik, cehalet, ayrımcılık, temel hak ve özgürlüklerin savaşlar ve çeşitli baskılarla kısıtlandığı zor zamanlar yaşıyor. Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bütün çağlara hitap eden barış ve esenlik mesajı üzerinde dikkatlice düşünülmesi gerekiyor. Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin, adalet, iyilik, yardımlaşma, kardeşlik, sevgi ve merhamet mesajının iyi anlaşılması gerekiyor. Mademki, bize “Oku” diye başlayan bir “Kitap” gönderilmiş. Mademki, Rabbimiz, Son Peygamberi Hz. Muhammed’e (SAV) “Biz seni ancak Alemlere Rahmet olarak gönderdik” diyor. Barış ve huzura, birlikte kutlanan bayramlara ulaşmanın yolu, “Okumak”tan, O “Kitap”ta buluşmaktan geçiyor. Sahip olduğumuz nimetlerin ve değerlerin kıymetini bilerek iyilik ve güzellik üretmeliyiz. Adaletten, iyilikten, özgürlüklerden, barıştan yana olmalıyız. Ramazan Bayramı’nın manevi bereketi ve aydınlığında ülkemiz, İslam Alemi ve bütün insanlık için barış ve huzur diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden MÜSİAD Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Barış Ve Huzur Diledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Barış Ve Huzur Diledi haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:10
  • Yatsı
   19:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı