VAN HABERLERİ

MÜSİAD Van Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu

AA / Cemal Aşan
20.01.2015 - 16:20Son Güncelleme : 20.01.2015 - 16:21

- MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kır: "Paris'te bir mizah dergisine düzenlenen saldırıyla iyice zirveye çıkan İslamofobi ile bazı çevreler İslam'ın insanlık için bir umut olduğu fikrini örselemek, birtakım menfaatler uğruna karalamak niyetindeler" - "Terörün ideolojisi, felsefesi, dini, milleti, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı olmaz. Bu noktada polisimizi şehit edenle, Fransa'daki saldırıyı gerçekleştirenler aynı kategoridedir"

YEREL HABERLER VAN

AA / Cemal Aşan

VAN (AA) - Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcısı Cevat Kır, "Paris'te bir mizah dergisine düzenlenen saldırıyla iyice zirveye çıkan İslamofobi ile bazı çevreler İslam'ın insanlık için bir umut olduğu fikrini örselemek, birtakım menfaatler uğruna karalamak niyetindeler" dedi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapılan MÜSİAD Van Şubesi'nin 4. Olağan Genel Kurul Toplantısına katılan MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kır, derneklerinin Türkiye'nin 85 noktasında, dünyanın 63 ülkesindeki 159 noktasında temsil edilen güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Ülkenin kalkınması, iş dünyasının gelişmesini sağlamak amacıyla farklı alanlarda faaliyet yürüttüklerini anlatan Kır, 2013 yılındaki Gezi olaylarıyla başlayan, 17-25 Aralık'la devam eden ekonomik, siyasi ve toplumsal huzuru bozmaya yönelik operasyonlara rağmen 2014 yılının 9 ayında yüzde 2,8 büyüdüklerini ifade etti.

Kır, iki büyük seçimin geride bırakıldığı bir ortamda, çevre ülkelerdeki siyasal gelişmelerin de ekonomiyi etkilediğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Paris'te bir mizah dergisine düzenlenen saldırıyla iyice zirveye çıkan İslamofobi ile bazı çevreler İslam'ın insanlık için bir umut olduğu fikrini örselemek, birtakım menfaatler uğruna karalamak niyetindeler. Her fırsatta ısrarla söylüyoruz, Avrupa'da doğrudan İslam'ı hedef alarak yapılan saldırıları son derece yanlış ve manidar buluyoruz. Adı, barış ve esenlik olan bir dinin şiddet ve terörle yan yana zikredilmesi asla kabul edilemez. Terörün ideolojisi, felsefesi, dini, milleti, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı olmaz. Bu noktada polisimizi şehit edenle, Fransa'daki saldırıyı gerçekleştirenler aynı kategoridedir. Terör hangi gruptan ya da devletten gelirse gelsin yanlıştır ve mutlaka bertaraf edilmelidir. Topyekun bir dini hedef alarak yapılan eylem ve gösteriler ise sonunda tüm dünya barışına zarar verir."

MÜSİAD Van Şubesi Başkanı İsmail Say ise derneklerinin Türkiye için olduğu kadar Van için de büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, 2010 yılında 9 kurucu arkadaşıyla bu kervana katıldıklarını belirtti.

MÜSİAD'ın değerlerinden ödün vermeden, yüksek ahlak, ileri teknoloji şiarıyla kurulan bir topluluk olduğuna değinen Say, Hz. Muhammed'in de ticarete büyük önem verdiğini hatırlattı.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, tek aday olan Kerem Baynal şube başkanlığına getirildi.

Toplantıya Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden MÜSİAD Van Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Van Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   18:13
  • Yatsı
   19:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı