KİLİS HABERLERİ

Müsıad’tan Engelli Projesi

IHA
02.07.2015 - 08:59Son Güncelleme :

Müsiad Kilis Şubesi ile Ekrem Çetin İş Okulu arasında engelilerin eğitimine yönelik protokol imzalandı

IHA

Kilis’te, engellilerin toplumla bütünleşmelerinin sağlanması ve ekonomik özgürlüklerini kazanarak hayatlarını kendi başlarına devam ettirebilmeleri için MÜSİAD ile Ekrem Çetin Özel Eğitim Okulu arasında protokol imzalandı.
MÜSİAD’a üye işletme ve şirketlerde bu bireyler için staj imkanı sunulması ile ilgili Ekrem Çetin Özel Eğitim Okulu Müdürü Rıdvan Demir ile MÜSİAD Kilis Şube Başkanı Mehmet Akil Teksabuncu arasında protokol imzalandı.
Protokol kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla özel eğitim mesleki eğitim merkezleri ile özel eğitim meslek liselerinde eğitim gören öğrencilerden staj yapacak olanları belirleyerek MÜSİAD’a iletecek. MÜSİAD ise, bu öğrencilere uygun staj imkanlarının sağlanması için gerekli çalışmaları yürütecek. Öğrenciler, staj gördükleri yerlerde okullarını bitirdikten sonra daimi olarak istihdam’da edilebilicek.
MÜSİAD Kilis Şube Başkanı Mehmet Akil Teksabuncu, “Bu protokolün amacı, üyelerin üzerinde farkındalık oluşmasını sağlamak, gerekli adımlarını atmak, promosyonunu, desteğini, ilgisini yerine getirilmesini sağlamak, sadece kağıt üzerinde kalan iki imza olarak bırakmamaktır. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin yaptığı ürünlerinin ekonomik değer olarak iş gücü piyasasında kabul görmesini sağlamaktır" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Müsıad’tan Engelli Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 08 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müsıad’tan Engelli Projesi haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ

KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı