KİLİS HABERLERİ

MÜSİAD: "Muhtemel Seçim Hayırlı Olsun"

IHA
14.08.2015 - 17:15Son Güncelleme :

MÜSİAD KİLİS ŞUBE BAŞKANI MEHMET AKİL TEKSABONCU, "MUHTEMEL SEÇİM HAYIRLI OLSUN." DEDİ

IHA

MÜSİAD Kilis Şube Başkanı Mehmet Akil Teksabuncu, Ak Parti ve CHP’nin yaptığı koalisyon görüşmelerinden olumlu bir netice çıkmadığını belirterek, "Muhtemel Seçim hayırlı olsun" dedi.
Teksabuncu, öncelikle adeta her fraksiyondan ve dört bir yandan saldıran ve gittikçe tırmanan terör olayları, kendilerini derinden üzdüğünü ifade ederek, “Bu saldırılarda yaralananlara acil şifalar, şehit olanlara Allah’tan Rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Temennimiz, terör eylemlerinin en kısa zamanda sona ermesi ve suçluların yakalanmasıdır” dedi.
7 Haziran seçimlerinin ardından yaptıkları açıklamada, Millet iradesi doğrultusunda oluşan Meclis aritmetiğinden bir hükümet çıkarmak için samimi ve iyi niyetle gayret edilmesi gerektiğini ifade ettiklerini ifade eden Teksabuncu, “İstikrar adına tüm siyasi partilerimize çağrıda bulunmuş, bütün iyi niyet ve gayrete rağmen bir koalisyon kurulamaması durumunda, elbette yeni bir seçim yapılmasının doğal sonuç olacağını ifade etmiştik. Siyasi partilerin, yetkili kurullarında ve karşılıklı görüşmeleri neticesinde, şu ana kadar bir koalisyon hükümeti kurulamaması kararları kendi takdirleridir. Bu durumda, teorik olarak başka bir koalisyon alternatifi hala ortada olsa da, muhtemel gidiş yeni bir seçime doğrudur. Tekrar milletimizin hakemliğine başvurularak yeni bir seçime gidilmesine saygılı olduğumuzu belirtiriz. Beklentimiz, hızla yeni bir seçim için karar sürecinin, öncelikle Meclis’in kendi dinamikleri içerisinde gerçekleşmesidir. Muhtemel Yeni Seçim sürecinde de istikrarımızın bozulmaması için, her türlü tedbirin alınmasının gereğini tüm siyasilerimize hatırlatır, sonucun hayırlı olmasını dileriz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden MÜSİAD: "Muhtemel Seçim Hayırlı Olsun" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD: "Muhtemel Seçim Hayırlı Olsun" haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ

KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı