MERSİN HABERLERİ

MÜSİAD Mersin Şubesi 17. Olağan Genel Kurul Galası

AA / Lale Köklü
24.01.2015 - 22:53Son Güncelleme : 24.01.2015 - 22:54

- Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Balta: "Ülkemizde bir huzur ve istikrarın yanında ekonomik göstergelerin de hep iyiye doğru gittiğini görüyoruz"

YEREL HABERLER MERSİN

AA / Lale Köklü

MERSİN (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, ülkedeki huzur ve istikrarın yanı sıra ekonomik göstergelerin de her zaman iyiye doğru gittiğini belirtti.

Balta, bir otelde düzenlenen Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şubesi 17. Olağan Genel Kurul Galası'nda yaptığı konuşmasında, iş adamları için bir ülkenin ekonomik istikrarının çok büyük önem taşıdığını belirtti.

Bu istikrarın Türkiye'de uzun yıllardır sürdüğüne dikkati çeken Balta, şöyle devam etti:

"2002'den sonra iş adamları rahat etti. Nereden anlıyoruz? Türkiye'de iş adamlarımızın sayısına bakıyoruz, küresel manada, dünya ölçeğine baktığımızda, iş adamlarımızın dünyada ilk sırada yer aldığını görüyoruz. İhracat rakamlarımıza bakıyoruz 36 milyar dolardan 155 milyar doları bulmuşuz. Yeterli değil, daha ilerisine gitmek lazım. Ülkemizde bir huzur ve istikrarın yanında ekonomik göstergelerin de hep iyiye doğru gittiğini görüyoruz. Özellikle hükümetimiz döneminde... Hedeflerimizi ekonomik yönden 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat rakamlarını ortaya koyduk, sizlere güvenerek bunları ortaya koyuyoruz."

Balta ayrıca, iş adamalarının önünü daha da açabilmek için çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan da dünyada 63 ülkede 159 kontak noktasıyla çok güçlü bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi.

Derneklerinin dünya çapında faaliyetlere devam ettiğinin altını çizen Bostan, "Küresel bir marka olarak yolumuzda ilerlerken gücümüzü sizlerin gayretinden alıyoruz. Bu vesileyle bize destek veren tüm iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Mersin'in ülke ticaretinde her zaman önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Bostan, kentin en çok ihracat yapan iller sıralamasında her zaman ilklerde yer aldığını da sözlerine ekledi.

AK Parti Mersin milletvekilleri Nebi Bozkurt ve Ahmet Tevfik Uzun ile CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer'in de söz aldığı galada konuşmaların ardından, Bostan ve MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Yusuf Yılmaz, Balta'ya çeşitli hediyeler takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden MÜSİAD Mersin Şubesi 17. Olağan Genel Kurul Galası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2015 tarihinde saat 22 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Mersin Şubesi 17. Olağan Genel Kurul Galası haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı