KONYA HABERLERİ

MÜSİAD Konya Şubesi Bayramlaştı

IHA
27.09.2015 - 11:33Son Güncelleme :

MÜSİAD KONYA ŞUBESİ GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YAPILDI

IHA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’nin geleneksel bayramlaşma programı yapıldı.
MÜSİAD Konya Şubesi toplantı salonunda yapılan bayramlaşma programına AK Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız ile Muhammed Uğur Kaleli, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları katıldı.
Programın açılış konuşması yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, Kurban Bayramını ülkemizde ve dünya üzerinde yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı buruk karşıladıklarını söyledi. 7 Haziran seçimlerinden sonra siyasi istikrarın da bozulmasıyla birlikte terör olaylarının artış gösterdiğini ifade eden Şimşek, 1 Kasım seçimlerinin önemine değindi. Şimşek, “Terörden nemalananların terör olayları ile devletimizi bir savaş ve kaosun içine çekmeye çalıştıklarına şahit olduk. Ancak milletimizin sağduyulu davranışı ve devletimizin terörle mücadele konusunda kararlı tutumu buna izin vermedi. En büyük temennimiz bu kararlılığın seçimden sonra da sürmesidir. MÜSİAD Konya Şubesi olarak 1 Kasım seçimlerinin yıllardır her alanda yakaladığımız istikrarın devam etmesi ve 2023 hedeflerimiz açısından hayati öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Ayrıca hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara giden çok sayıda din kardeşimizin elim bir kaza sonucu hayatlarını kaybetmesi ve İsrail’in Mescid-i Aksaya yönelik müdahalelerini sürdürmesi de bu bayramı buruk yaşamamıza sebep olan nedenler arasında yer alıyor. İsrail’in bu hukuk ve insanlık dışı müdahalelerine Türkiye’den başka bir Müslüman ülkenin ses çıkarmaması da üzerinde düşünülmesi gereken bir diğer konu. Müslümanlar olarak tam anlamıyla bir, beraber ve tek ses olarak hareket edemiyoruz. Müslümanlar üzerinde büyük oyunların oynanmasının en büyük sebebi de bu birlik ve beraberliğin sağlanamamasıdır. Dünyanın yeniden adil bir güce, adil bir sese tabiri caiz ise kudret eline ihtiyacı var. Bu anlamda İslam Dünyası’nda umut ışığı olarak görülen ülkemizin içinde bulunduğu bu karışık ortamdan bir an önce çıkarak yeniden her alanda istikrarı yakalaması gerekmektedir. İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı’nın bu toplumda yaşayan, aynı tarih birlikteliğini paylaşan tüm vatandaşlarımız arasındaki kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olması en büyük arzumuzdur” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden MÜSİAD Konya Şubesi Bayramlaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Konya Şubesi Bayramlaştı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı