KONYA HABERLERİ

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Şimşek: “Bu Kutlu Yürüyüş Sonsuza Kadar Sürecektir”

IHA
11.10.2015 - 13:40Son Güncelleme :

MÜSİAD KONYA ŞUBE BAŞKANI LÜTFİ ŞİMŞEK, ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ YAZILI AÇIKLAMA YAPTI.

IHA

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, terör örgütü tarafından Ankara’da gerçekleştirilen ve 95 vatandaşın hayatını kaybetmesi, 246 vatandaşın da yaralanması ile sonuçlanan hain terör saldırısı ile ilgili bir yazılı açıklama yayımladı.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, “Millet olarak çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Anadolu toprakları tarihin hiçbir döneminde kolayca yaşanabilen ve kolayca medeniyetimizin şekillendiği bir coğrafya olmamıştır. Ancak şuna bütün kalbimizle inanıyoruz ki, Anadolu’da bin yılı aşkın süredir şanlı tarihimizle bu kutlu yürüyüşümüz sonsuza dek devam edecektir. Ülkemizde bugün yaşananlar tarihin tekerrüründen ibarettir. Ülke olarak ne zaman huzura, refaha ve istikrara kavuşsak, ülkemiz üzerinde kirli emelleri bulunanların ve onların ülkemiz içerisindeki işbirlikçilerinin harekete geçtiğini görüyoruz. Uzun zamandır ülkemizde yaşanan huzur ve barış ortamını bozmak için 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından harekete geçen eli ve vicdanı kanlı terör örgütünün kalleş terör saldırıları ile askerlerimizi, polislerimizi, güvenlik güçlerimizi ve son olarak da Ankara’daki saldırılar ile sivil vatandaşlarımızı hedef alması ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunun ne denli büyük olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yaşanan saldırılar aslında milletimizin birliğine, kardeşliğine ve ülkemizin istikrarımıza yapılmıştır. Yapılan bu saldırıların ardından ülkemizi bölebilir miyiz diye ellerini ovuşturanlar şunu asla unutmamalıdırlar ki, her karış toprağı bizlere emanet bırakmak için kanlarının son damlasına kadar mücadele eden bir ecdadın torunları olarak bizler de gerektiğinde canımızı seve seve vermeye hazırız. Şunu açıkça belirtmek isterim ki, ülkemizde yaşanan bu durumun kaybedeni asla Türkiye olmayacaktır. Geçmişte olduğu gibi bugün de kaybeden eli kanlı terör örgütü ve ondan nemalananlar olacaklardır. İnsani değerlerden yoksun olan terör örgütünün düzenlediği alçakla saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Yüzlerce yıldır canı pahasına hiçbir olay karşısında diz çöktürülemeyen bu aziz millete ebediyete kadar hiç kimse diz çöktüremeyecektir. Ülkemiz üzerinde hangi karanlık odak oyun oynamaya kalkarsa kalksın bu kutlu yürüyüşü durduramayacak ve geleceğin “Büyük Türkiye” sinin inşa edilmesine hiçbir güç engel olamayacaktır. MÜSİAD Konya Şubesi olarak, Anadolu coğrafyasındaki bin yılı aşan şanlı tarihimizde yaşanan krizleri nasıl atlattıysak bu sancılı süreci de birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza inancımız daimdir. Millet olarak bunu başaracak güce ve inanca sahibiz. Terör olaylarının sürmesi terörle mücadele noktasında herkesin sorumluluğunu bir kez daha artırmıştır. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun bütün vatandaşlarımızın terörle mücadele noktasında ortak tavır alması milletimizin geleceği açısından son derece önem arz etmektedir. Bu doğrultuda devletimizin terörle mücadelesini kararlılıkla ve etkin bir şekilde sürdürmesini de desteklediğimizi ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Ankara’daki kalleş terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden MÜSİAD Konya Şube Başkanı Şimşek: “Bu Kutlu Yürüyüş Sonsuza Kadar Sürecektir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MÜSİAD Konya Şube Başkanı Şimşek: “Bu Kutlu Yürüyüş Sonsuza Kadar Sürecektir” haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:11
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı